Polskie Radio Dzieciom

Kulfon i Monika przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2023 18:00
W przedświątecznym nastroju Kulfon i Monika rozmawiali w Polskim Radiu Dzieciom o tym, jak przebiegały u nich Mikołajki i czy spotkali świętego Mikołaja. Nie zabrakło także rozmów o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia i czasie wyczekiwania. Na co najbardziej teraz czekamy?
Kulfon i Monika przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do Polskiego Radia Dzieciom
Kulfon i Monika przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do Polskiego Radia DzieciomFoto: Shutterstock

Święta Bożego Narodzenia tuż-tuż! Dlatego Kulfon i Monika postanowili pozostać w przedświątecznym nastroju i opowiedzieć o swoich przygotowaniach do tego wyjątkowego czasu. Za jakimi świętami tęsknią Kulfon i Monika? Jakie tradycje świąteczne lubią najbardziej?

Posłuchaj
59:17 [DAB]Dzieciom (PCM) 16 grudzień 2023 13_00_03.mp3 Radiowe Figliki Kulfona i Moniki/Święta Bożego Narodzenia_16.12.2023

 

KLIKNIJ I SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

Audycja: Radiowe Figliki Kulfona i Moniki
Data emisji: 16.12.2023
Godzina emisji: 13.00.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Dziękujemy za tak liczne pytania do świętego Mikołaja

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2023 11:00
Do redakcji Polskiego Radia Dzieciom spłynęło mnóstwo pytań skierowanych do świętego Mikołaja. Jakie temperatury panują obecnie w Laponii, a konkretnie w wiosce św. Mikołaja? Z jaką maksymalną prędkością mogą się przemieszczać sanie Mikołaja? To tylko niektóre z pytań zadanych przez dzieci. Wszystkie wiadomości zostaną przekazane Mikołajowi, który odpowiadać na nie będzie podczas wyjątkowego spotkania dziś 6 grudnia o godz. 19.30 na Facebooku i na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Znamy kulinarnych detektywów! Przedświąteczna zabawa pełna smaków w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2023 07:45
Już po raz drugi Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do wzięcia udziału w zabawie kulinarnej dla całych rodzin. W okresie przedświątecznym od 11 do 22 grudnia, na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz w mediach społecznościowych stacji, można było sprawdzić się w roli detektywa. Pięć pierwszych osób, które najszybciej odgadły nazwę tajemniczej potrawy, otrzyma rodzinne upominki. W drugim tygodniu zabawy kulinarnej przygotowaliśmy przysmak, który jest słowiańskim ciastem obrzędowym. Kto został kulinarnym detektywem?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak napisać list do św. Mikołaja? Miś i Smok zapraszają

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2023 16:11
Miś i Smok postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i podpowiedzieli św. Mikołajowi co marzy im się od niego dostać. Wyzwanie z pozoru proste, okazało się dość trudną sprawą bo jak zawrzeć w jednym liście wszystko czego pragną oni i ich najbliżsi?
rozwiń zwiń