Polskie Radio Dzieciom

Jak napisać list do św. Mikołaja? Miś i Smok zapraszają

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2023 16:11
Miś i Smok postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i podpowiedzieli św. Mikołajowi co marzy im się od niego dostać. Wyzwanie z pozoru proste, okazało się dość trudną sprawą bo jak zawrzeć w jednym liście wszystko czego pragną oni i ich najbliżsi?

Czy wystarczy tylko coś w liście napisać i o coś poprosić? A może zamiast pisać lepiej będzie narysować to, o czym osoba pisząca list marzy? Nasi radiowi bohaterowie Miś i Smok też mają swoje marzenia, a ponieważ chcą pomóc im się realizować, postanowili przelać je na papier. 

Posłuchaj
59:40 2023_12_19 18_00_20_RadioDzieciom_Wspolpracownia_Misia_Michasia_i_smoka_Adasia.mp3 Współpracownia Misia Michasia i smoka Adasia 19 grudnia godz. 18:00

 

Od czego można zacząć pisanie takiego listu? Czy powinno się w liście do św. Mikołaja przedstawić, za może Mikołaj będzie wiedział od kogo ten list otrzyma? I jeszcze jest jedna niezwykle ważna sprawa: gdzie najlepiej byłoby ten list  zostawić? Na parapecie, a może warto przykleić do szyby w oknie? A może schować pod łóżkiem w skarpecie? 
Jeśli jesteście ciekawi, co wymyślili Smok i Miś, posłuchajcie załączonej audycji.

KLIKNIJ I SŁUCHAJ NAS PRZEZ CAŁĄ DOBĘ!

Zapraszamy dzieci we wtorek 19 grudnia o godz. 18.00 do wysłuchania audycji w której najprawdziwszy Miś i równie prawdziwy Smok będą wspólnie, w studiu, przed mikrofonami pisać list do świętego Mikołaja. Warto przygotować coś do pisania i rysowania i spróbować stworzyć list razem z Polskim Radiem Dzieciom!

Audycja: Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia
Prowadzą: Leszek Filipowicz i Wojciech Słupiński
Data emisji: 19.12.2023
Godzina emisji: 18.00


Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Dziękujemy za tak liczne pytania do świętego Mikołaja

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2023 11:00
Do redakcji Polskiego Radia Dzieciom spłynęło mnóstwo pytań skierowanych do świętego Mikołaja. Jakie temperatury panują obecnie w Laponii, a konkretnie w wiosce św. Mikołaja? Z jaką maksymalną prędkością mogą się przemieszczać sanie Mikołaja? To tylko niektóre z pytań zadanych przez dzieci. Wszystkie wiadomości zostaną przekazane Mikołajowi, który odpowiadać na nie będzie podczas wyjątkowego spotkania dziś 6 grudnia o godz. 19.30 na Facebooku i na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spotkanie ze św. Mikołajem w Polskim Radiu Dzieciom [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2023 17:00
Polskie Radio Dzieciom zaprosiło najmłodszych słuchaczy na wyjątkowe spotkanie ze świętym Mikołajem. Dziś o godz. 19.30 Mikołaj odpowiadał na pytania zadane przez dzieci. Jakie temperatury panują obecnie w Laponii w wiosce św. Mikołaja, z jaką maksymalną prędkością mogą się przemieszczać jego sanie? To tylko niektóre z pytań zadanych przez dzieci. Wszystkie wiadomości zostały przekazane Mikołajowi, a Mikołaj sprostał zadaniu i udzielił wyczerpujących odpowiedzi. To wyjątkowe spotkanie można teraz oglądać w formie wideo. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak rozmawiać z dzieckiem o Świętym Mikołaju. Podpowiada psycholog dziecięcy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2023 09:00
Czy warto pozbawiać dzieci wiary w Świętego Mikołaja? Może wystarczy nie podtrzymywać iluzji pozwalając dzieciom samym oswoić się z myślą, że jest to jedynie świąteczna przypowieść? Czy może się zdarzyć, że dziecko uświadomione przez rówieśników przeżyję wstrząs po którym straci zaufanie do najbliższych? Zapraszamy do lektury i wysłuchania rozmowy z psychologiem dziecięcym, który w audycji Polskiego Radia Dzieciom podpowiada kiedy zacząć i jak rozmawiać z dzieckiem o tajemnicy istnienia Świętego Mikołaja.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Znamy kulinarnych detektywów! Przedświąteczna zabawa pełna smaków w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2023 07:45
Już po raz drugi Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do wzięcia udziału w zabawie kulinarnej dla całych rodzin. W okresie przedświątecznym od 11 do 22 grudnia, na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz w mediach społecznościowych stacji, można było sprawdzić się w roli detektywa. Pięć pierwszych osób, które najszybciej odgadły nazwę tajemniczej potrawy, otrzyma rodzinne upominki. W drugim tygodniu zabawy kulinarnej przygotowaliśmy przysmak, który jest słowiańskim ciastem obrzędowym. Kto został kulinarnym detektywem?
rozwiń zwiń