Polskie Radio Dzieciom

Skąd bierze się wiatr? Odpowiedzi szukają znani dzieciom Kulfon i Monika

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2024 14:00
Dlaczego wieje wiatr? Najczęściej zastanawiamy się nad tym w chłodne dni, ale przecież wieje on prawie cały czas, tyle że z różną intensywnością. Skąd się bierze wiatr i gdzie na świecie wieje najmocniej? W sobotniej audycji "Radiowe figliki Kulfona i Moniki" w Polskim Radiu Dzieciom poszukamy odpowiedzi na te pytania. Start audycji dla dzieci o godzinie 13.00. Zapraszamy!
Po co nam wiatr? Zapraszamy na Radiowe figliki Kulfona i Moniki
Po co nam wiatr? Zapraszamy na "Radiowe figliki Kulfona i Moniki"Foto: Shutterstock/engel.ac

9. marca 1990 r. w obserwatorium meteorologicznym na Śnieżce zmierzono rekordową w Polsce prędkość porywu wiatru - 346 km/h. Kulfon i Monika porozmawiają m.in. o rodzajach i odmianach wiatrów występujących w Polsce i innych miejscach na kuli ziemskiej, a także o wczesnej wiośnie i budzącym się świecie zwierząt.

W audycji z pewnością nie zabraknie też rozmów ze Słuchaczami, którzy bardzo chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami z Kulfonem i Moniką. A może dowiemy się też czegoś na temat prognozy pogody na najbliższe dni? Aby się o tym przekonać zapraszamy już w sobotę 9 marca o godz. 13.00

Audycja: Radiowe figliki Kulfona i Moniki 

Prowadzi: Mirosław Wieprzewski i Zbigniew Poręcki 

Data emisji: 9.03.2024

Godzina emisji: 13:00

Audycja "Radiowe figliki Kulfona i Moniki" w niedzielę o godz. 13.00 - 14.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Muzyka w słuchowiskach. Adam Wojtyszko: dzięki niej słowa zyskują nowy wymiar

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2023 11:25
- Nie doceniamy muzyki, ale gdy dzieje się coś ważnego, chcemy, aby ona była, czy jest to przyjęcie urodzinowe, ślub czy inna ważna uroczystość. Niedobrze, gdy traktujemy muzykę tylko jako coś zabawowego, rozrywkowego, bo ona porusza emocje, a wszystko, co oddziałuje na emocje, jest bardzo ważne - mówił w audycji "Muzyczne podróże" Adam Wojtyszko, reżyser słuchowiska "EKO UFO".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kulfon i Monika wybierają stroje na bal karnawałowy

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2024 12:59
Bohaterowie audycji "Radiowe figliki Kulfona i Moniki" w Polskim Radiu Dzieciom wybierają się na długo oczekiwany bal karnawałowy. Za kogo planują się przebrać? To bardzo trudny wybór. A co ze strojem? Wybiorą z gotowych wzorów, zaprojektują sami i poproszą kogoś o uszycie, sami coś wykonają czy pójdą do wypożyczalni?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Radiowe figliki Kulfona i Moniki". O czym mruczą koty?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2024 21:00
Mruczą i bywają kapryśne, czasami niezwykle zwinne i szybkie, kiedy indziej leniwe do nieprzytomności. Milutkie i puchate mogą nagle pokazać pazury, potrafią bezgłośnie wskoczyć na szafę albo zrzucić wszystkie książki z półki. Koty to niesamowite stworzenia, które mogą wprowadzić do naszego życia wiele radości i miłości, delikatnie przy tym mrucząc..
rozwiń zwiń