Polskie Radio Dzieciom

Miś Michaś, Smok Adaś i konie mechaniczne

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2022 14:32
Wojtek i Leszek byli smutni, a Michaś i Adaś chcieli się dowiedzieć, co ich martwi. W odgadnięciu tej zagadki pomógł im oczywiście podsłuchiwacz. Co Leszek i Wojtek szykują na koniec wakacji? To z pewnością coś niezwykłego, jednak żeby plan wypalił, muszą wziąć się do pracy. Choć jeszcze do końca nie wiadomo, w czym sęk, jedno jest pewne - potrzebują pomocy, a pomoc im może nie kto inny, jak dwójka najlepszych współpracowników we własnej osobie. 
Miś Michaś i smok Adaś wyruszają w miejsce, które pomoże im zrozumieć, czym są konie mechaniczne
Miś Michaś i smok Adaś wyruszają w miejsce, które pomoże im zrozumieć, czym są konie mechaniczneFoto: Shutterstock/zudheer

Miś Michaś i smok Adaś wyruszają w miejsce, które pomoże im zrozumieć, czym są konie mechaniczne. Według Adasia pod maską samochodu siedzą metalowe konie, ale dziadek Ignacy mówił Michasiowi, że przecież pod maską znajdują się konie z waty, a dokładniej - pod maską jest kilo wat, a nawet więcej i dlatego właśnie samochody jeżdżą tak szybko!

Ale przecież wata jest lżejsza od konia. Ale czy szybsza? A może Michaś coś źle usłyszał? Sprawy nie rozwiązało nawet pytanie do Leszka i Wojtka, którzy tylko potwierdzili teorię Michasia. 

Posłuchaj
59:08 2022_08_23 18_00_42_RadioDzieciom_Wspolpracownia_Misia_Michasia_i_smoka_Adasia.mp3 Współpracownia Misia Michasia i smoka Adasia 23 sierpnia godz. 18:00

Jeśli jesteście ciekawi, o co chodzi z końmi mechanicznymi i po co w samochodzie kilowaty, koniecznie wysłuchajcie załączonej audycji. 

Audycja: Współpracownia Misia Michasia i smoka Adasia
Prowadzi: Wojciech Słupiński, Leszek Filipowicz
Data emisji: 23.08.2022
Godzina emisji: 18:00

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

Miś Michaś i smok Adaś na wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2022 10:57
Miś Michaś i smok Adaś pojechali na wakacje nad jezioro. Czy wiecie, czym basen różni się od jeziora czy morza? Przede wszystkim został stworzony przez człowieka i w zdecydowanej większości przypadków ma równą głębokość w każdym miejscu. Akweny takie jak jeziora i morza stworzyła natura, a to oznacza, że ich głębokość nie jest rozłożona równomiernie - wchodząc do wody, trzeba być bardzo uważnym. Jak zauważa smok Adaś, człowiek tworzy to, co ludziom jest potrzebne, a natura to, co jest piękne.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miś Michaś i smok Adaś na wakacjach już nie podsłuchują?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2022 12:12
Miś Michaś i smok Adaś robią sobie wakacje od podsłuchiwania? Przecież nawet najbardziej zgrani współpracownicy muszą czasem odpocząć. Okazuje się jednak, że jedno nie wyklucza drugiego, a nasi przyjaciele moją odpoczywać i podsłuchiwać jednocześnie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ranking gigantycznych warzyw w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2022 23:05
3 sierpnia obchodzimy Dzień Arbuza. Z tej okazji w Popołudniku zajmiemy się nie tylko dużymi owocami i warzywami, ale też powiemy sobie o tym, w jaki sposób odróżniać, co jest owocem, a co warzywem. W Polskim Radiu Dzieciom nie brakuje programów, w których mowa o zdrowym odżywianiu, przepisach kulinarnych oraz o pochodzeniu konkretnych potraw. Tym razem zajmiemy się gigantycznymi warzywami, a właściwie największymi warzywami na świecie. 
rozwiń zwiń