Polskie Radio Dzieciom

Miś Michaś, smok Adaś w poszukiwaniu miejsca w którym zawsze świeci słońce

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2022 08:34
Miś Michaś i smok Adaś zastanawiają się, czy istnieje miejsce, w którym zawsze jest piękna pogoda. To, że bywa tak w bajkach, nie oznacza przecież, że jest tak naprawdę. Więc istnieje? A może zostało wymyślone? I dlaczego Leszek i Wojtek czekają, aż Michaś i Adaś pójdą spać? Czyżby przyszedł czas na niespodziankę z okazji końca wakacji? Przekonacie się słuchając "Współpracowni Misia Michasia i smoka Adasia".
Miś Michaś i smok Adaś zastanawiają się, czy istnieje miejsce, w którym zawsze jest piękna pogoda.
Miś Michaś i smok Adaś zastanawiają się, czy istnieje miejsce, w którym zawsze jest piękna pogoda.Foto: shutterstock/Ed Connor

Do niespodzianki z okazji końca wakacji trzeba się należycie przygotować. Mowa tu nie tylko o długiej podróży autem, ale też o rejsie statkiem. Miś Michaś i smok Adaś muszą przepłynąć przez Morze Bałtyckie, by dostać się do miejsca, które wciąż pozostaje tajemnicą. Wśród atrakcji w tym portowym mieście punkt widokowy, najwyżej położony rynek główny z pomnikiem Karola XI oraz dzielnica starych drewnianych domów wybudowaną przez osadników na początku XVIII, założone ponad sto lat temu malownicze miasto na wyspie, targ rybny, morski szlak komunikacyjny, zamek i fortyfikacja obronna. 

Posłuchaj
59:24 [DAB]Dzieciom (PCM) 30 sierpień 2022 18_00_49.mp3 "Współpracownia Misia Michasia i smoka Adasia"_30.08.2022

Miś Michaś i smok Adaś dowiedzą się także, czym jest legumina. Jeśli również jesteście ciekawi, a być może chcecie się dowiedzieć, dokąd dopłynęli nasi współpracownicy, koniecznie wysłuchajcie załączonej audycji.  

Audycja: Współpracownia Misia Michasia i smoka Adasia

Prowadzi: Leszek Filipowicz, Wojciech Słupiński

Data emisji: 30.08.2022

Godzina emisji: 18:00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

WIĘCEJ AKTYWNOŚCI STACJI MOŻNA ZNALEŹĆ NA PROFILU POLSKIEGO RADIA DZIECIOM W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Smok Adaś i Miś Michaś - jak przygotować się do spływu kajakowego

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 18:00
Słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom podsuwamy kolejny pomysł na spędzenie wakacji. Poranne spotkanie Smoka Adasia i Misia Michasia przerodziło się w wyprawę kajakową. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdybym był rycerzem, to bym… Miś Michaś i smok Adaś zwiedzają Zamek w Malborku

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 18:35
Miś Michaś i smok Adaś zastanawiają się, jak się kiedyś żyło. Wybrali się do kowala oraz do pani, która wykonywała garnki z gliny. Zrobili też własne, choć te pierwsze nie były idealne. Widzieli też kołowrotek, którym ukłuła się niegdyś księżniczka. Zamiast żarówek były tylko płonące patyki, czyli pochodnie. Żadnego telewizora, telefonu komórkowego, radia, a nawet lodówki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miś Michaś i smok Adaś kontra owoce morza

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2022 13:05
Miś Michaś i smok Adaś są w Gdyni. W tym mieście portowym mogą do woli słuchać szumu morza i śpiewu mew, a także oglądać piękne żaglowce, statki i okręty. Oczywiście nie należy tego robić o pustym brzuszku. Miś nie może przestać myśleć o dzisiejszym wyjściu do restauracji, które zapowiada się wybornie! Będą owoce morza, a nasi współpracownicy zastanawiają się, jak owoce znalazły się w morzu. Może spadły ze statku i rybacy je wyłowili? A czy takie owoce, które pływały w słonej morskiej wodzie są w stanie zachować swoją słodycz?
rozwiń zwiń