Section08 - artykułowa

Gwiazdy Lata z Radiem chcą oddać szpik. I ty zostań dawcą

Jedynka
Agnieszka Szałowska 18.07.2014
Gwiazdy Lata z Radiem chcą oddać szpik. I ty zostań dawcą
foto: Polskie Radio

Podczas koncertu w Jastrzębiu-Zdroju muzycy Brathanków i Formacji Nieżywych Schabuff zarejestrowali się jako Potencjalni Dawcy Szpiku. Za ich przykładem poszli fani i tylko w tym mieście udało się pozyskać aż 119 osób, które chcą pomóc chorym na białaczkę.

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.
By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska oraz radiowa Jedynka organizują Dni Dawcy Szpiku podczas tegorocznej trasy koncertowej Lata Radiem.

LATO z RADIEM 2014 - trasa, gwiazdy, zdjęcia, filmy >>>

O tym, że rejestracja jest prosta i zajmuje zaledwie 5 minut, przekonały się gwiazdy koncertu Lata z Radiem w Jastrzębiu-Zdroju - członkowie Formacji Nieżywych Schabuff i Brathanków tuż przed swoimi koncertami wypełnili formularze i zgłosili się na pobranie wymazu z wewnętrznej strony policzka.

Formacja
Formacja Nieżywych Schabuff - oni już zarejestrowali się jako Potencjalni Dawcy Szpiku

Kolejnymi miastami, w których podczas naszych letnich koncertów działał będzie punkt rejestracji potencjalnych dawców szpiku są: Tarnobrzeg (20 lipca), Wałcz (26 lipca), Stegna (27 lipca), Płock (16 sierpnia), Szczytno (17 sierpnia), Nowe Miasto Lubawskie (23 sierpnia), Ostrołęka (24 sierpnia), Kalisz (30 sierpnia) i Gniezno (31 sierpnia). Dokładne adresy miejsc, w których się spotykamy znajdziecie na stronie latozradiem.pl .

Radiowa Jedynka wspiera akcję i zachęca wszystkich słuchaczy, by dobrą zabawę połączyć z pomocą chorym na białaczkę.

asz/pg