Section08 - artykułowa

Wakacje się skończyły, ale "Lato z Radiem" trwa!

Jedynka
Piotr Grabka 05.09.2014
Ekipa Lata z Radiem. Od lewej: Roman Czejarek, Karolina Rożej i Bogdan Sawicki
Ekipa "Lata z Radiem". Od lewej: Roman Czejarek, Karolina Rożej i Bogdan Sawicki, foto: Sebastian Gołos/Redakcja Lata z Radiem

Audycja pozostanie na antenie Jedynki aż do 22 września. Każdy kto zatęskni za wakacyjną beztroską może również obejrzeć wideo z koncertów, które odbyły się w całej Polsce w ramach trasy "Lato z Radiem" 2014.

Od 22 czerwca do 31 sierpnia największa letnia trasa koncertowa w Polsce odwiedziła 20 miejscowości, a w wyjątkowych koncertach wzięła udział plejada gwiazd polskiej sceny muzycznej: m.in. Maryla Rodowicz, Perfect, Hey, Wilki, Enej, Ania Wyszkoni, Zakopower i Afromental.

Wspaniała publiczność nie zawiodła nas i tym razem - wspólnie z radiową Jedynką bawiło się około pół miliona osób, a ponad 75 tysięcy widzów śledziło koncerty dzięki transmisjom internetowym! Niekwestionowanym liderem frekwencyjnym okazały się Tarnobrzeg i Wałcz, gdzie w koncertach uczestniczyło odpowiednio 48 i 38 tysięcy miłośników "Lata z Radiem". Ze względu na wykorzystanie najnowszych technologii była to najbardziej multimedialna i nowoczesna trasa w historii.

Oprócz doskonałej muzyki na fanów "Lata z Radiem" czekało w tym roku również wiele niespodzianek. Niesamowite pokazy magii, które pod scenę zawsze przyciągały tłumy widzów, nie tylko tych najmłodszych, zaprezentował najbardziej znany polski iluzjonista – Maciej Pol. Na Jeziorze Tarnobrzeskim rozegrane zostały regaty o Puchar "Lata z Radiem" w klasie open, a półwysep, na którym odbywają się koncerty został oficjalnie nazwany "Półwyspem Lata z Radiem". Jedna z gwiazd tegorocznej trasy, grupa Perfect uhonorowana została w Stegnie złotą płytą za swój ostatni album "DaDaDam", wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

/Po każdym koncercie, wszyscy artyści jeszcze długo po swoich występach podpisywali płyty, rozdawali autografy i pozowali do zdjęć z fanami. W trakcie imprez uczestnicy sami mogli poczuć się jak gwiazdy, odwiedzając studio plenerowe Radiowej Jedynki i udzielając wywiadu Karolinie Rożej i Romanowi Czejarkowi. O dobrą zabawę w trakcie imprez dbał na scenie Bogdan Sawicki. Fantastyczny kontakt prowadzących z publicznością zapewnił uczestnikom wspaniałą atmosferę i niezapomniane wrażenia. Dziennikarze, oprócz spotkań ze słuchaczami, w trakcie których przybliżali wszystkim chętnym tajniki działania radia, przeprowadzali także rozmowy z gwiazdami występującymi na trasie, prowadzili audycje w miastach goszczących "Lato z Radiem", a w trakcie koncertów zdawali na antenie relacje z tego co działo się na scenie oraz za kulisami. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technik multimedialnych publiczność wchodziła również w interakcję z dziennikarzami prowadzącymi audycję w studiu Jedynki w Warszawie.

W tym roku Pierwszy Program Polskiego Radia przygotował dla swoich słuchaczy także dwie nowe audycje, które towarzyszyły koncertowej trasie Radiowej Jedynki: "Lato z Radiem Extra" – interaktywny program z dużą dawką muzyki, prowadzony przez Marię Szabłowską, Zbigniewa Krajewskiego i Małgorzatę Kościelniak oraz "Lato z Radiem Pod Gwiazdami", w którym Marcin Kusy muzycznie podsumowywał koncerty dnia. Oba programy cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród słuchaczy.

Na kolejne koncerty zapraszamy już za rok i przypominamy, że audycja "Lato z Radiem" pozostanie z nami na antenie Jedynki do 22 września (od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-13.00, w niedziele od 10.00 do 13.00).  Tegoroczne występy gwiazd znaleźć można w zakładce "Filmy" na stronie latozradiem.pl. Gorąco polecamy!

Dodatkowo pod linkiem http://youtu.be/Q17VTYPpuWQ można znaleźć medley płyty "Lato z Radiem 2014", która zawiera utwory gwiazd polskiej estrady, które wzięły udział w tegorocznej trasie koncertowej.

materiały prasowe/pg/ag