X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Centrum Nauki Kopernik opanowane przez lustra

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 11:11
Zniekształcają, rozszerzają i wydłużają, ale uczą też matematyki. Lustra - pojawiły się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Audio
Centrum Nauki Kopernik opanowane przez lustra
Foto: Ryan Somma/flickr.com/CC BY 2.0

Czasowa wystawa pozwala spojrzeć na siebie i na świat z zupełnie nowej perspektywy zapewnia dr Łukasz Badowski z Centrum. - Lustra są podstawą nauki, podstawą narzędzi do obserwacji. Ta wystawa podkreśla też rolę symetrii - dodaje naukowiec.

Symetrię odnajdujemy w budowie figur geometrycznych, równaniach i prawach fizyki. Samodzielne eksperymentowanie pozwoli zrozumieć zasady matematyki i zachęci do abstrakcyjnego myślenia - czytamy w zaproszeniu na wystawę. Dzieci w CNK mówią, że to świetna zabawa. Mogą tam zobaczyć tył swojej głowy, odbicie w kalejdoskopie czy wejść do zwierciadlanego pudełka.

Koncepcję interaktywnych eksponatów współtworzył Richard Gregory, brytyjski psycholog percepcji. Wystawę Lustra można oglądać do maja (2016 roku).

(IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy nauka musi być nudna?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2012 21:00
W poniedziałek w "Poranku" poznaliście atrakcyjne sposoby na naukę! Rozwiązania proponowane przez Centrum Nauki Kopernik to m. in. śpiewająca Wikipedia i żywa biblioteka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pięciomilionowy gość w Centrum Nauki Kopernik

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 12:00
Centrum Nauki Kopernik świętowało odwiedziny pięciomilionowego gościa. Był nim Jarosław Tomczykowski - student bezpieczeństwa narodowego w Wojskowej Akademii Technicznej z Legionowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nauczycielu, nie bój się eksperymentować!

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 15:08
- Polscy uczniowie nie najlepiej radzą sobie z zadaniami problemowymi, z odnalezieniem się w sytuacjach nowych i takich, które nie dają jednoznacznych odpowiedzi - podkreśla Anna Dziama z Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń