Nauka

Google Earth przedstawia kataklizm

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2010 15:30
Nowa aplikacja pokazuje, co grozi nam, jeśli klimat wciąż będzie się ocieplał.


Brytyjski rząd uruchomił nową funkcję w aplikacji Google Earth. Ma ona pokazać potencjalne zmiany klimatu wywołane wzrostem temperatury na świecie o cztery stopnie. Informuje o tym agencja AFP.

Na interaktywnej mapie widoczne są zmiany, jakie zajdą na świecie, jeśli nie zostanie powstrzymana emisja gazów cieplarnianych.

Do stworzenia aplikacji wykorzystano analizy naukowców z brytyjskiego instytutu badawczego, Met Office Hadley Centre. - Mapa ta ma na celu wzmocnić naszą determinację do podjęcia działań przeciwko zmianom klimatu wywołanym działalnością człowieka - powiedział przedstawiciel ministerstwa ds. energetyki i zmian klimatu Gregory Barker.

- Jeśli emisje gazów nadal będą rosły, średnia temperatura na świecie podniesie się o cztery stopnie jeszcze przed końcem tego stulecia, być może już w 2060 roku - dodała Vicky Pope z Met Office. Co wówczas się stanie? Najważniejsze z przewidywanych zmian to m.in. skokowy wzrost temperatury w Arktyce czy znaczny wzrost temperatury na kontynentach w porównaniu do mórz.

Mapę można zobaczyć pod adresem www.fco.gov.uk/google-earth-4degrees.kml . Wcześniej trzeba zainstalować na komputerze program Google Earth.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rower z kartonu – to działa!

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2008 07:38
Tani i ekologiczny pojazd być może niedługo trafi do sprzedaży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wracamy na drzewa?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2008 07:40
Ekologiczny pomysł nie tylko na wakacje to chatka na drzewie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosmiczna elektrownia w domu: Bloom Box

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2010 11:43
Będzie energetyczny przełom - miniaturowa elektrownia może zasilać domy i firmy.
rozwiń zwiń