Nauka

Polski naukowiec prowadzi zajęcia z Antarktydy

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 14:00
Sprawdzenie zadań przesłanych przez studentów, korespondencja poprzez fora dyskusyjne i powadzenie wirtualnego dziennika to standardowe możliwości, które zapewnia e-learning. Nie byłoby w nich nic specjalnego, gdyby nie fakt, że uczony SGH zrobił to wszystko z… Antarktydy.
Sprawdzenie zadań przesłanych przez studentów, korespondencja poprzez fora dyskusyjne i powadzenie wirtualnego dziennika to standardowe możliwości, które zapewnia e-learning. Nie byłoby w nich nic specjalnego, gdyby nie fakt, że uczony SGH zrobił to wszystko z… Antarktydy.
Dr Wojciech Budzyński ze Szkoły Głównej Handlowej, który przebywał z ekspedycją polarną na Antarktydzie, dzięki mobilnemu modemowi satelitarnemu mógł połączyć się z platformą e-sgh.
 
„To pozwoliło mu na sprawdzenie zadań przesłanych przez studentów oraz korespondencje z nimi poprzez fora dyskusyjne i wirtualny dziennik. Były to pierwsze zajęcia prowadzone dla studentów SGH z tej części świata” – poinformował rzecznik uczelni Marcin Poznań.
 
Jak informuje Poznań, na platformie e-sgh dostępnych jest około 50 przedmiotów, które obejmują swoim zakresem większość obszarów edukacji ekonomicznej. „Studentom udostępniane są ponadto materiały e-learningowe uzupełniające tradycyjnie wykładane przedmioty podstawowe oraz wybrane przedmioty kierunkowe. Platforma e-sgh to także moduły umożliwiające bezpośrednią interakcję z prowadzącym zajęcia, takie jak czaty i blogi” – wyjaśnia.
 
Z zasobów dostępnych na platformach e-learningowych SGH studenci mogą korzystać o dowolnej porze i z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Nauczyciele akademiccy SGH prowadzą również autorskie strony edukacyjne, publikują dodatkowe materiały dydaktyczne w wirtualnym środowisku nauczania, prowadzą fora dyskusyjne, tablice ogłoszeń, a także wirtualne dzienniki ocen.
 
Dostęp do platformy jest dostępny na stronie: www.e-sgh.pl.

Dr Wojciech Budzyński ze Szkoły Głównej Handlowej, który przebywał z ekspedycją polarną na Antarktydzie, dzięki mobilnemu modemowi satelitarnemu mógł połączyć się z platformą e-sgh. - To pozwoliło mu na sprawdzenie zadań przesłanych przez studentów oraz korespondencje z nimi poprzez fora dyskusyjne i wirtualny dziennik. Były to pierwsze zajęcia prowadzone dla studentów SGH z tej części świata – poinformował rzecznik uczelni Marcin Poznań. 

Jak informuje Poznań, na platformie e-sgh dostępnych jest około 50 przedmiotów, które obejmują swoim zakresem większość obszarów edukacji ekonomicznej. - Studentom udostępniane są ponadto materiały e-learningowe uzupełniające tradycyjnie wykładane przedmioty podstawowe oraz wybrane przedmioty kierunkowe. Platforma e-sgh to także moduły umożliwiające bezpośrednią interakcję z prowadzącym zajęcia, takie jak czaty i blogi – wyjaśnia. 

Z zasobów dostępnych na platformach e-learningowych SGH studenci mogą korzystać o dowolnej porze i z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Nauczyciele akademiccy SGH prowadzą również autorskie strony edukacyjne, publikują dodatkowe materiały dydaktyczne w wirtualnym środowisku nauczania, prowadzą fora dyskusyjne, tablice ogłoszeń, a także wirtualne dzienniki ocen. Dostęp do platformy jest dostępny na stronie: www.e-sgh.pl.

(ew/pap)

Czytaj także

Studia bez indeksu

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2011 13:11
Rosnącą popularnością cieszą się studia wirtualne, on-line. Zmienia się także oblicze klasycznych studiów. Wszystko za sprawą rozwoju technologii. Szczegóły w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

E-learning - czy to się opłaca?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 18:30
Za pośrednictwem internetu można uczyć się tajników prowadzenia samochodu, języków obcych, obsługi komputera, programowania w różnych językach, a nawet ukończyć studia. We wtorek w audycji "Na 4 ręce" rozmawialiśmy o nauce przez sieć.
rozwiń zwiń