X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Bob Dylan wysłał organizatorom tekst do odczytania na bankiecie noblowskim

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 13:51
Laureat tegorocznej nagrody Nobla w dziedzinie literatury, amerykański pieśniarz i poeta Bob Dylan nie przyjedzie 10 grudnia do Sztokholmu, by odebrać nagrodę.
Bob Dylan
Bob DylanFoto: Xavier Badosa/flickr/CC BY 2.0

"Bob Dylan przysłał tekst wystąpienia z podziękowaniami, który ma być odczytany na bankiecie noblowskim w sobotę w Sztokholmie" - głosił komunikat Akademii Szwedzkiej.

"Laureat stwierdził, że bardzo chciałby odebrać nagrodę osobiście, ale inne obowiązki sprawiają, że to niestety jest niemożliwe. Podkreślił, że poczuł się ogromnie zaszczycony nagrodą Nobla" - dodano.

Czytaj więcej:
nobel medal 1200 f.jpg
Nagrody Nobla

Wcześniej Dylan przez ponad dwa tygodnie zwlekał z odpowiedzią, czy przyjmuje przyznaną mu 13 października nagrodę.

Pieśniarz, który został uhonorowany za "tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej tradycji pieśni amerykańskiej", pozostawał od dnia ogłoszenia wyników nieuchwytny dla mediów oraz Akademii Szwedzkiej, która próbowała się z nim skontaktować.

Muzyk od dawna stara się unikać kontaktu z mediami w trosce o swą prywatność.

x-news.pl, Cover Video

Kilka dni po ogłoszeniu decyzji, że Dylan nie pojawi się w grudniu w Sztokholmie, sekretarz Akademii Szwedzkiej Sara Danius ogłosiła, iż muzyk przyjedzie na wiosnę do miasta, by dać koncert. Akademia liczy na to, że wygłosi wówczas również wykład.

Choć laureat nagrody Nobla nie musi osobiście udać się do stolicy Szwecji, aby móc odebrać nagrodę o wartości ok. 900 tys. dolarów, ma obowiązek wygłosić wykład dla publiczności. Musi się on odbyć w ciągu sześciu miesięcy, licząc od 10 grudnia.

Dylan jest pierwszym muzykiem, który otrzymał tę nagrodę od początku istnienia literackiego Nobla. Sam o sobie powiedział: "Myślę o sobie przede wszystkim jako o poecie, dopiero później muzyku. Żyłem jak poeta i umrę jak poeta".

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bob Dylan dostał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 14:08
Werdykt ogłosiła w Sztokholmie Akademia Szwedzka - instytucja zajmująca się promowaniem literatury i języka szwedzkiego. Bob Dylan dostał nagrodę za " za stworzenie nowych wyrażeń poetyckich w wielkiej tradycji amerykańskiego pieśniarstwa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bob Dylan z Noblem. "Jedna z najlepszych decyzji Akademii Szwedzkiej"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 15:43
Amerykański piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, pisarz i poeta został wyróżniony literacką nagroda Nobla za "tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej tradycji amerykańskiej pieśni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim jest Bob Dylan - laureat literackiej nagrody Nobla? [sylwetka]

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 16:19
Niepokorny duch, zmieniający stylistykę niemal z każdą płytą, tyleż muzyk co poeta, Bob Dylan został laureatem tegorocznej nagrody Nobla w dziedzinie literatury za "tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej tradycji amerykańskiej pieśni".
rozwiń zwiń