Nauka

Innowacyjność i nauka w służbie polskiej gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 23:33
Poszukiwanie leku na cukrzycę typu 2, badania nad pożytecznymi wirusami niszczącymi bakterie dziesiątkujące rodziny pszczół miodnych i inteligentne znaki drogowe - to tylko niektóre z projektów dofinansowanych w konkursach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Audio
  • Dlaczego warto wziąć udział w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju? (Eureka/ Jedynka)
- Musimy obserwować to, co się dzieje dookoła, być elastyczni i wspierać tych, którzy najbardziej tego potrzebują i mogą dać gospodarce, mówiąc potocznie, kopa innowacyjnego - podkreśla gość Jedynki
- Musimy obserwować to, co się dzieje dookoła, być elastyczni i wspierać tych, którzy najbardziej tego potrzebują i mogą dać gospodarce, mówiąc potocznie, kopa innowacyjnego - podkreśla gość JedynkiFoto: DisobeyArt / Shutterstock

W czerwcu ruszył trzeci konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na projekty aplikacyjne w Programie Inteligentny Rozwój. Łączny budżet na dofinansowanie innowacyjnych projektów wynosi 200 mln złotych. Pomysł skierowany jest do jednostek naukowych współpracujących z przedsiębiorcami w ramach konsorcjum.

- Celem konkursu jest wyłonienie tych projektów, które w największej mierze doprowadzą do realizacji celów ogłoszonych w strategicznym dokumencie. Chcemy wspierać projekty badań przemysłowych, eksperymentalnych, prac rozwojowych, jak również przedsięwzięć, które przyczynią się do wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki - opowiada dr Jolanta Wudarczyk-Czapczuk.

Jakie projekty mają największe szanse na dofinansowanie? Co dotychczas udało się osiągnąć dzięki dofinansowaniom z ramienia NCBR? Zapraszamy do słuchania.

Audycja powstała w ramach cyklu sponsorowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: dr Jolanta Wudarczyk-Czapczuk (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), dr Ewa Jończyk-Matysiak (Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu)

Data emisji: 25.07.2017

Godzina emisji: 19.09

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Duże granty dla liderów innowacyjności nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 00:04
- Nie jesteśmy dużą firmą i nie mamy wielkich obrotów. Jako mały przedsiębiorca jest nam trudno przebrnąć przez procedury różnych banków, a udało nam się otrzymać pomoc z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - mówi Paweł Pater, główny projektant z firmy Goster.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tam, gdzie nauka i przemysł podają sobie rękę

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 00:48
- Pomoc finansowa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jest najlepszym sposobem na to, by osiągnąć postęp w nauce, bo firmy musiałyby wyłożyć pieniądze z własnych środków lub za pomocą kredytów, co byłoby trudne - mówi dr hab. Aleksandra Kolano-Burian, profesor w Instytucie Metali Nieżelaznych.
rozwiń zwiń