Polskie Radio
Section05
dofinansowanie

Porozumienie rządu z NSZZ "Solidarność". Oto lista uzgodnionych postulatów

W środę w Stalowej Woli zostało podpisane porozumienie między rządem a NSZZ "Solidarność". Znalazły się w nim postulaty dotyczące m.in. emerytur, wynagrodzeń, dofinansowań czy działalności związków zawodowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Rząd RP NSZZ Solidarność Piotr Duda związki zawodowe pracownicy pracownik wynagrodzenia dofinansowanie emerytura emerytura pomostowa społeczeństwo

Tysiące wniosków o wsparcie w budowie lub wyposażeniu silosów. ARiMR przypomina o zasadach

W ciągu dwóch dni naboru rolnicy złożyli 2,5 tys. wniosków na kwotę 108 mln zł o wsparcie w związku z budową lub wyposażeniem silosów. Jak przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, od 5 czerwca do 5 lipca 2023 r. rolnicy mogą ubiegać się o pomoc finansową na inwestycje, które mają na celu poprawę infrastruktury magazynowej dla zbóż, kukurydzy czy rzepaku, a tym samym zwiększenie odporności gospodarstw rolnych na kryzysy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo dofinansowanie ARiMR zboże

Pompy ciepła, fotowoltaika, biomasa. Nowe technologie sposobem na oszczędności w rachunkach

Pompy ciepła, fotowoltaika, biomasa czy energia wiatrowa to tylko przykłady alternatywnej produkcji energii. Jak skorzystać z oferty stworzonej przez naukę i czym jest program "Mój prąd 5.0"? O tym posłuchacie w audycji "Eureka", która powstała we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska, Parterem Pikniku Naukowego.
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski energetyka dofinansowanie prąd ministerstwo środowiska fotowoltaika GOSPODARKA

Nowa karetka i modernizacja gabinetów zabiegowych w Centrum Zdrowia Dziecka. Dar Fundacji Orlen

Ponad 2,3 mln zł przekaże Fundacja Orlen Instytutowi "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka". Środki będą przeznaczone m.in. na karetkę oraz dwa specjalistyczne samochody przystosowane do transportu preparatów żywieniowych. Środki pozwolą również na przebudowę wjazdu dla karetek i modernizację gabinetów zabiegowych w izbie przyjęć.
Zobacz więcej na temat:  Orlen GOSPODARKA POLSKA centrum zdrowia dziecka dofinansowanie

Rządowe dofinansowanie zadań samorządowych. Ponad jedna trzecia miliarda złotych

Pozytywną opinię zyskał przygotowany przez rząd podział środków rezerwy subwencji ogólnej na 2023 rok. W tym roku dofinansowanie uzyska 95 jednostek samorządu terytorialnego - 15 województw, 34 miasta na prawach powiatu oraz 46 powiatów. Na ten cel co roku przeznaczane jest blisko 336 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA infrastruktura samorząd dofinansowanie drogi dotacja inwestycje

Kolejne wsparcie dla firm energochłonnych. Będą rekompensaty za wysokie ceny prądu i gazu

Na początku 2023 roku rząd wdrożył program 5 mld zł pomocy dla przedsiębiorców, którzy odczuli skutki wysokich cen gazu i energii wywołane pandemią oraz wojną w Ukrainie. Przedsiębiorcy nie wykorzystali wsparcia z pierwszej puli. Resort rozwoju uruchamia kolejne, wielomiliardowe transze - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka gaz ziemny energia elektryczna przemysł produkcja przemysłowa Ministerstwo Rozwoju dofinansowanie ceny

ZUS dofinansuje firmy w zakresie poprawy warunków BHP. Na złożenie wniosku zostało niewiele czasu

Do 18 maja tego roku można składać wnioski w konkursie dla płatników składek na projekty w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy. Na ten cel ZUS przeznaczył łącznie 100 mln zł - przekazała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Wniosek wraz z dokumentacją należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ZUS BHP bezpieczeństwo pracy dofinansowanie firma praca

Lotniska regionalne mają szanse na dodatkowe dotacje. Resort funduszy przygotował stosowne rozporządzenie

Wspieranie rozwoju regionalnych portów lotniczych wchodzących w skład transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T) przewidziano w projekcie rozporządzenia, który ukazał się w piątek na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Pomoc w formie dotacji ma być udzielana bez konieczności notyfikacji w KE.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA port lotniczy dofinansowanie samorząd Ministerstwo Rozwoju infrastruktura

Kolejne wsparcie finansowe dla samorządów. Rząd pomoże lepiej wykorzystać fundusze UE

Rząd wesprze samorządy z 16 regionów kwotą 8,7 mld zł z budżetu państwa, by mogły korzystać z funduszy UE - poinformował minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. Dodał, że z każdym z marszałków będą podpisywane aneksy do już podpisanych kontraktów programowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA samorząd fundusze unijne dofinansowanie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

KE zgodziła się na pomoc publiczną dla LOTOS Green H2. Powstanie instalacja produkcji wodoru odnawialnego

Komisja Europejska zatwierdziła polską pomoc publiczną na wodorowy projekt LOTOS-u, który został kupiony przez PKN Orlen - poinformowała korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Bruksela przekazała, że chodzi o finansowe wsparcie w wysokości 158 mln euro dla LOTOS Green H2 dotyczące produkcji wodoru odnawialnego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka wodór Komisja Europejska dofinansowanie PKN Orlen lotos