Kultura

Do wygrania bilety na "Attenberg"!

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 15:34
Film zdobył Grand Prix ostatniej edycji festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

"Attenberg" to po filmie "Kieł", kolejny triumf bezkompromisowego Nowego Kina Greckiego. Reżyserka Athina Rachel Tsangari obsadziła w głównych rolach młodą francuską aktorkę Arianę Labed oraz Yorgosa Lanthimnosa, reżysera "Kła".

Jury pod przewodnictwem Quentina Tarantino zdecydowało się na śmiałą decyzję wyróżniając 23-letnią Labed nagrodą dla najlepszej aktorki festiwalu w Wenecji, a nie faworytkę konkursu - Natalie Portman - za jej rolę w "Czarnym łabędziu".

Bohaterką "Attenberg" jest 23-letnia Marina, która przechodzi niekonwencjonalną edukację seksualną pod okiem swojej przyjaciółki Belli. Dotąd unikała ludzi, woląc poznawać świat poprzez piosenki zespołu Suicide. Pewnego dnia w miasteczku pojawia się nieznajomy, który zwraca uwagę Mariny...

Film wchodzi na ekrany polskich kin w piątek (25.11).

KONKURS ZAKOŃCZONY

Dla naszych czytelników mamy pięć podwójnych zaproszeń na "Attenberg" na 25 listopada na godz. 20.30 do warszawskiego Kina Muranów.

Aby otrzymać zaproszenie wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jak nazywa się aktorka z filmu "Attenberg", która wygrała główną nagrodę aktorską na festiwalu w Wenecji?

Poprawne odpowiedzi należy wysłać na adres: kultura.konkurs@polskieradio.pl

W tytule maila należy wpisać tytuł filmu - "Attenberg". W treści poprawną odpowiedź na pytanie, imię i nazwisko oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów organizacji konkursu. Nagrodzonych powiadomimy drogą mailową.

Konkurs trwa do piątku 25 listopada, do godz. 12:00.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"Kieł", czyli surrealistycznie o rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 20:16
Trójka dzieciaków słucha nagranej na kasecie lekcji. Kobiecy głos wyjaśnia, że "morze" to "wielki fotel". Już w pierwszej scenie "Kieł" zupełnie dezorientuje swoich ekranowych bohaterów, a widza rozkłada na łopatki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Attenberg" Athiny Rachel Tsangari z Grand Prix Nowych Horyzontów!

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2011 23:42
Wieczorem w niedzielę 31 lipca poznaliśmy laureatów nagród przyznawanych podczas 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Za rok Festiwal Nowe Horyzonty wystartuje 19 lipca, warto już teraz zaznaczyć ten dzień w kalendarzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grecja walczy o 8 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2011 08:29
W Brukseli nowy grecki premier będzie rozmawiał z unijnymi liderami na temat przekazania Atenom kolejnej transzy pożyczki.
rozwiń zwiń