Kultura

Polska ofensywa kulturalna w Londynie

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2011 19:21
Polskiej prezydencji Unii Europejskiej towarzyszą liczne imprezy kulturalne.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Bobby/Flickr

Na wyspach Brytyjskich ta letnia ofensywa kulturalna będzie w sierpniu szczególnie widoczna w Londynie i Edynburgu, ale nie tylko. W Glasgow pokazany zostanie cały cykl polskich filmów pod nazwą Play Poland. Już we wtorek zainicjuje go "Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego. Poza tym wyświetlane będą jeszcze "Generał Nil", "Lincz", "Mistyfikacja".

Od 4 do 28 sierpnia na niezależnym festiwalu Fringe, czyli Obrzeże, towarzyszącym międzynarodowemu festiwalowi w Edynburgu, wystąpi teatr Wiczy ze sztuką "Ja dyktator". A od 4 do 27 widzowie Fringe będą mogli obejrzeć multimedialnego "Turandota" - surrealistyczny spektakl Pawła Passiniego o ostatnich chwilach życia Pucciniego. Również w Edynburgu - w ramach Międzynarodowego Festiwalu Książki - wystąpią Adam Zagajewski, Adam Michnik i Andrzej Stasiuk.

W Londynie polska produkcja będzie miała aż dwa programy na Międzynarodowym Festiwalu Animacji, na którym zostanie pokazany "Jeż Jerzy". A 28 sierpnia Chór Politechniki Wrocławskiej wystąpi w reklamowanym jako "epickie" wykonaniu oratorium Mendelssohna "Eliasz" .

IAR,  sm

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Tusk w Londynie. Imigranci z Afryki zdominują polską prezydencję?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 05:30
Premier Donald Tusk udaje się z jednodniową wizytą do Londynu. Będzie rozmawiał z szefem brytyjskiego rządu Davidem Cameronem między innymi o współpracy w ramach Unii Europejskiej, priorytetach polskiej prezydencji we Wspólnocie, unijnym budżecie na lata 2014-2020 oraz sytuacji w Afryce Północnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Promocja kultury polskiej w stolicy Indii New Delhi

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2011 10:35
W stolicy Indii, New Delhi powstaje pierwszy na kontynencie azjatyckim Instytut Kultury Polskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pogrzeb brytyjskiej piosenkarki Amy Winehouse

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2011 06:58
W uroczystościach pogrzebowych 27-letniej artystki weźmie udział jedynie rodzina i przyjaciele piosenkarki.
rozwiń zwiń