Kultura

Debata po kongresie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2009 09:17
Dziś w kawiarni Tarabuk w Warszawie odbędzie się debata pod tytułem „Popiół czy diament - co dalej z polską kulturą?”. Spotkanie, zorganizowane przez Informacyjną Agencję Radiową Polskiego Radia, odbędzie się 4 dni po zakończeniu Kongresu Kultury Polskiej.

 

Wybitni twórcy: Agnieszka Holland i Krzysztof Warlikowski, Katarzyna Kozyra oraz menadżer kultury Michał Merczyński wezmą udział w dyskusji z udziałem publiczności o tym, co jest siłą  polskiej kultury, a co jej słabością.  Czy polska kultura jest wtórna, czy wręcz przeciwnie, oryginalna? Czy może być, a może już jest naszym towarem eksportowym? Uczestnicy debaty spróbują ocenić czy siłą kultury polskiej są indywidualne sukcesy wielkich talentów czy system organizacji i polskie środowiska sztuki i kultury. Podejmą próbę podsumowania, czy ludzie kultury potrafili wykorzystać 20 lat wolności.  

Podczas debaty rozmówcy spróbują także przeanalizować, gdzie powinna przebiegać granica pomiędzy mecenatem państwowym i prywatnym oraz innymi źródłami finansowania kultury, takimi jak samorządy, czy też specjalny rodzaj podatku.

Debatę, zorganizowaną przez Informacyjną Agencję Radiową, poprowadzi dziennikarka Polskiego Radia Joanna Sławińska. Dyskusja z udziałem publiczności o godzinie 16.00, w kawiarni Tarabuk w Warszawie przy ul. Browarnej 6.

 

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Debata o Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2007 14:13
30 III w Muzeum Powstania Warszawskiego rozpocznie się międzynarodowa konferencja na temat tego wielkiego zrywu niepodległościowego Polaków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Debata o Gogolu

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2009 10:02
Mikołajowi Gogolowi w dwusetną rocznicę urodzin dedykowana będzie dzisiejsza konferencja w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Debata o mediach

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2008 18:20
Trwa burzliwa debata na temat przyszłości mediów publicznych w Polsce. Nie tylko w Sejmie. Toczy się walka na pomysły i słowa. Porozmawiajmy i my. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla tych, których spór dotyczy najbardziej, dla wszystkich Państwa?
rozwiń zwiń