Kultura

Trójkowo-książkowo

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2010 04:00
W październiku trzech Trójkowych dziennikarzy: Wojciech Mann, Dariusz Rosiak oraz Tomasz Gorazdowski, wydaje swoje książki.

Właśnie ukazała się książka podróżnicza „126 dni na kanapie. Motocyklem dookoła świata” Tomasza Gorazdowskiego. To zapis szalonej wyprawy, którą odbył on z innym dziennikarzem Trójki – Michałem Gąsiorowskim. Napisana żywym językiem, pełna humoru opowieść o spontanicznej podróży dookoła świata, pełnej przygód, spotkań z ludźmi, zmagań z kurzem, zmęczeniem i biurokracją, ale także będącej pochwałą życia niestroniącego od wyzwań i wypełnionego ciekawością świata.

W poniedziałek (18.10) w na półki księgarń trafiła pełna ciepłego humoru i nostalgii „RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą” Wojciecha Manna, który po raz pierwszy opowiada o swej młodości, przygodach z muzyką i muzykami, o tym, co działo się za sceną wielkich festiwali i słynnych koncertów, jak przebiegały wizyty w Polsce gwiazd rocka i gigantów światowego jazzu oraz jak wyglądały początki radiowej Trójki.

- Jedna z najbardziej nieoczekiwanych przygód literackich roku – mówi o książce Michał Nogaś, dziennikarz Programu 3.

Kolejną „gorącą” pozycją jest „Żar. Oddech Afryki” Dariusza Rosiaka – niezwykła książka podróżnicza o Afryce pełnej kontrastów, widzianej okiem dziennikarza Trójki, podążającego śladem wybitnych reporterów – Ryszarda Kapuścińskiego, Olgi Stanisławskiej, Wojciecha Jagielskiego. Jak mówi sam autor: - Ta książka jest zbiorem opowieści z podróży do kilkunastu państw, które odbyłem w ciągu ostatnich trzech lat. Afryka nie interesuje mnie jako atrakcja turystyczna. Prawdziwą przygodą jest spotykanie ludzi. Nie mógłbym ich poznać, nie wyjeżdżając z domu.

Więcej o książkach polecanych przez radiową Trójkę można przeczytać na blogu Michała Nogasia „Ulubione pozycje Nogasia” .

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

"Żar. Oddech Afryki" Dariusza Rosiaka

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2010 16:09
"Żar. Oddech Afryki" nie jest zwykłą książką podróżniczą. Dariusz Rosiak, dziennikarz radiowej Trójki, schodzi z wydeptanych ścieżek i pokazuje świat, na który nie ma miejsca w mediach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lwica i klawisze

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2010 10:51
Ukazała się biografia najwspanialszej pianistki świata - Marty Argerich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

MannDay w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2010 14:00
Od dziś w księgarniach jedna z najciekawszych książek 2010 roku: autobiografia człowieka-instytucji, wybitnego trójkowego dziennikarza Wojciecha Manna!
rozwiń zwiń