Kultura

Nagroda dla reportażystów

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2010 12:00
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia otrzymało kolejną nagrodę za swój dorobek w dziedzinie reportażu. Tym razem jest to Nagroda Honorowa za 2009 r., przyznana przez Stowarzyszenie Krajowy Klub Reportażu – organizację polskich reportażystów.

Jest to już druga nagroda w historii Stowarzyszenia, która została przyznana zespołowi reporterów i dokumentalistów Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po raz pierwszy Studio zostało wyróżnione w roku 2005.

Jest to wydarzenie bezprecedensowe, ale jak powiedzieli prezesi Stowarzyszenia – Marek Rymuszko i Jan Płaskoń – najnowszy dorobek reportażystów związanych ze Studiem Reportażu i Dokumentu to zjawisko niezwykłe. W minionym roku dziennikarze Studia za swoje reportaże zdobyli w kraju i zagranicą aż dwadzieścia jeden prestiżowych nagród – od uważanego za europejskiego Oskara radiowego Prix Italia, a także Nagrody Głównej SDP Wolności Słowa, poprzez GRAND PRESS i nagrodę na XV Międzynarodowym Konkursie Radiowym w Teheranie, aż po Brązowy Medal Gloria Artis za zasługi dla kultury polskiej. Jednocześnie doceniono przedsięwzięcia podejmowane przez Studio w sferze popularyzacji radiowego reportażu – comiesięczne „Spotkania z Reportażem” wymyślone i prowadzone przez kierującą Studiem Irenę Piłatowską, a organizowane wspólnie ze stołecznym Klubem Księgarza.

Istniejące od 1996 r. Stowarzyszenie Krajowy Klub Reportażu przyznaje Nagrody Honorowe od 2003 r. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. Barbara Włodarczyk (TVP), Oriana Fallaci i Ryszard Kapuściński (nagrody pośmiertne) oraz Reporters Sans Frontiers (RSF) – międzynarodowa organizacja dziennikarska Reporterzy Bez Granic.www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Studio Reportażu i Dokumentu: Powrót z ciszy

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2007 15:30
W Studiu Reportażu i Dokumentu reportaż o działaczkach, bez których nie byłoby "Solidarności", a o których dziś już nikt nie pamięta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studio Reportażu i Dokumentu: Dzieci jednego Boga

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2007 15:30
"Dzieci jednego Boga" - reportaż Krzysztofa Wyrzykowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studio Reportażu i Dokumentu: Pogotowie pamięci

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2007 15:30
Karetka pogotowia archiwalnego nie wozi ludzi tylko dokumenty, pamiętniki, zdjęcia - świadectwa dalszej i bliższej przeszłości. Ocala często bezcenne dokumenty od wyrzucenia na śmietnik.
rozwiń zwiń