X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Mordercy w muzeum

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2010 09:05
"Zbrodnia i kara" to tytuł wystawy, jaką można od dzisiaj obejrzeć w paryskim Musée d'Orsay.
Audio

"Zbrodnia i kara" to tytuł wystawy, jaką można od dzisiaj obejrzeć w paryskim Musée d'Orsay.

Zgromadzone na niej dzieła sztuki pokazują przestępców, popełniane przez nich zbrodnie, a także czekającą ich karę. Jednym z wystawionych w muzeum obiektów jest prawdziwa gilotyna.

Dzieła sztuki zgromadzone w Musée d'Orsay na potrzeby wystawy „Zbrodnia i kara" zostały stworzone w okresie od końca 18. wieku do roku 1981, czyli do zniesienia we Francji kary śmierci.
Oglądając te dzieła sztuki, można odnieść wrażenie, że artyści byli zawsze zafascynowani zbrodniami i zbrodniarzami. Obok dzieł takich artystów jak Géricault, Goya, Blake, Degas, Munch i Picasso, na wystawie możemy przyjrzeć się również ilustracjom artykułów prasowych poświęconych sławnym przestępcom, a także dokumentom policyjnym. Zwłaszcza obserwacja artykułów prasowych pozwala nam zrozumieć, jak w 19. wieku zbrodnia stała się magnesem przyciągającym czytelników gazet.

Oprócz zbrodni, wystawa porusza również - jak wskazuje jej tytuł - temat kary. Jej symbolem jest wystawiona w muzeum, niczym prawdziwe dzieło sztuki, gilotyna. Natykamy się na nią już w pierwszej sali wystawy. Jest ona pokryta czarnym suknem, przez co sprawia naprawdę ponure wrażenie.

(IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"Odnaleziony" Caravaggio

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2008 09:24
Dwa obrazy Caravaggia można oglądać na wystawie otwartej w zeszłym tygodniu w Edynburgu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Artysta ma obowiązek zrobić codziennie jedną pracę”

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2008 11:44
Mimo że pracom Włodzimierza Pawlaka można zarzucić niespójność stylistyczną, jest to twórczość niezwykle konsekwentna. Od 1982 roku w jego pracach przewijają się i wzajemnie uzupełniają dwa wątki - egzystencjalny i zainteresowanie problemami formalnymi malarstwa. Otwarta przed kilkoma dniami wystawa prac artysty w stołecznej Zachęcie w pełni to potwierdza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

100 lat abstrakcjonizmu

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2010 10:52
Od niedzieli (31 stycznia) w Muzeum Narodowym w Gdańsku, a dokładnie w jego Oddziale Sztuki Nowoczesnej MNG – Pałac Opatów w Oliwie można będzie oglądać wystawę "W stulecie abstrakcji. Wystawa ze zbiorów malarstwa Muzeum Narodowego w Gdańsku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Anty-krzyk"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2010 14:50
„Anty-krzyk" taki tytuł nosi otwarta od dzisiaj w Paryżu wystawa dzieł Edwarda Muncha. Jej organizatorzy chcą pokazać, że najsłynniejszy z obrazów artysty zatytułowany „Krzyk" nie jest ani jego najważniejszym, ani najbardziej reprezentatywnym dziełem.
rozwiń zwiń