X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Jak się widział Zygmunt Freud?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2010 15:08
Ferdinand Schmutzer wielokrotnie portretował Zygmunta Freuda, Alberta Einsteina oraz Cesarza Franciszka Józefa. Jego grafiki można oglądać na wystawie w Krakowie.
Audio
  • Justyna Nowicka rozmawia z Moniką Knofler, organizatorką wystawy prac Ferdinanda Schmutzera w Krakowie

W galerii Austriackiego Konsulatu Generalnego otwarto wystawę rycin Ferdinanda Schmutzera - austriackiego grafika i fotografa z przełomu XIX i XX wieku. Był bardzo uznanym portrecistą, wiele znaczących osobowości zamawiało u niego swoje oficjalne portrety. Artysta wielokrotnie tworzył wizerunki Zygmunta Freuda, a także Alberta Einsteina, Cesarza Franciszka Józefa, filharmoników wiedeńskich i wielu innych przedstawicieli swojej epoki.

- Grafiki na wystawę dobieraliśmy pod kątem kontaktów osób portretowanych z Zygmuntem Freudem - opowiadała w Dwójce kuratorka wystawy Monika Knofler.

Na wystawie znalazły się także fotografie Ferdinanda Schmutzera. Do 2000 roku w ogóle nie było wiadomo, że grafik fotografował. Podczas renowacji jego willi w Wiedniu odkryto duży zbiór starych zdjęć. Wiadomo tylko, że Schmutzer posługiwał się fotografią, gdy chciał być wierny modelowi, a nie znał dobrze portretowanej osoby.

Wystawę "Ferdinand Schmutzer (1870-1928)" można oglądać w Krakowie, w galerii przy ulicy Cybulskiego 9.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Od faktów do fikcji: Odkrywanie nowych światów. Zygmunt Freud

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2009 18:08
22 września 2009, godz. 22:05
rozwiń zwiń

Czytaj także

Virginia Woolf i przyjaciele

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2010 13:48
Grupa artystów Bloomsbury, do której należała Virginia Woolf, szokowała wiktoriańskie społeczeństwo zadzierając z angielską władzą i malując bardzo awangardowe obrazy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Virginia Woolf i przyjaciele

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2010 13:48
Grupa artystów Bloomsbury, do której należała Virginia Woolf, szokowała wiktoriańskie społeczeństwo zadzierając z angielską władzą i malując bardzo awangardowe obrazy.
rozwiń zwiń