X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Jak zmieniał się festiwal "Niepokorni Niezłomni Wyklęci"?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 15:00
– Moją ideą było stworzenie przestrzeni, gdzie będziemy mogli pokazywać nasze filmy, gdzie będziemy mogli dyskutować, ale chciałem, żeby się on odbywał w miejscach, gdzie historia jest żywa – mówił Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor Festiwalu Filmowego "Niepokorni Niezłomni Wyklęci".
Audio
  • Jak zmieniał się festiwal "Niepokorni Niezłomni Wyklęci"? (Klub Trójki)
Reżyser, operator, producent filmowy, dyrektor festiwalu NNW Arkadiusz Gołębiewski (P) odbiera odznakę ministra spraw zagranicznych Bene Merito z rąk wiceministra spraw zagranicznych Jana Dziedziczaka (L), podczas gali otwierającej Festiwal Filmowy Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci, 28 bm. w Gdyni
Reżyser, operator, producent filmowy, dyrektor festiwalu NNW Arkadiusz Gołębiewski (P) odbiera odznakę ministra spraw zagranicznych "Bene Merito" z rąk wiceministra spraw zagranicznych Jana Dziedziczaka (L), podczas gali otwierającej Festiwal Filmowy Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci, 28 bm. w Gdyni Foto: PAP/Adam Warżawa

żołnierze wyklęci
Żołnierze Wyklęci - serwis specjalny

Goście Piotra Semki przyznają, że festiwal przez lata bardzo się zmienił. – Jeszcze kilka lat temu oglądaliśmy filmy dużo słabsze, zrobione w gorszych warunkach, za mniejsze pieniądze. Były pokazywane m.in. filmy realizowane przez historyków, sztampowe czy dość nudne. Z każdym rokiem wchodzenia młodych twórców, którzy kierują się ku tym tematom, doskonalenia się warsztatowego, powiększonych nakładów finansowych dochodzimy to sytuacji, że te filmy są coraz ciekawsze, coraz lepsze – ocenia prof. Andrzej Szpulak.

9. Festiwal Filmowy "Niepokorni Niezłomni Wyklęci", zgodnie ze swoim tytułem "1939-1989. Przywracamy pamięć", dotyka bardzo długiego okresu w historii Polski. O swoich produkcjach, pokazywanych na tegorocznym festiwalu, który odbywa się pod patronatem Polskiego Radia, opowiadali w audycji: Rafał Geremek, Konrad Łęcki i Krzysztof Nowak.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Semka
Goście: Arkadiusz Gołębiewski (dyrektor Festiwalu Filmowego "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" w Gdyni), Konrad Łęcki (autor filmu "Wyklęty"), Krzysztof Nowak (autor filmu o Krzysztofie Wyszkowskim), prof. Andrzej Szpulak (Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytety Adama Mickiewicza w Poznaniu), Rafał Geremek (autor filmu o rzezi Woli)
Data emisji:
 28.09.2017
Godzina emisji: 21.09

gs/ml

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Rozpoczyna się IX Festiwal Filmowy NNW. „To szczególne wydarzenie”

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 08:00
W Gdyni rozpoczyna się IX Festiwal Filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. – To szczególne wydarzenie – mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Kwaśny, aktor. Podczas festiwalu prezentowane są produkcje inspirowane dziejami walki o niepodległość w latach 1939-89.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal „Niepokorni, niezłomni, wyklęci”

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 08:47
W Gdyni trwa festiwal filmowy „Niepokorni, niezłomni, wyklęci”. O Złoty Opornik, czyli główną nagrodę NNW, walczy 30 filmów dokumentalnych poświęconych polskiemu zmaganiu o wolność i niepodległość w latach 1939 – 1989. O wydarzeniu mówił w Polskim Radiu 24 reporter Karol Darmoros.
rozwiń zwiń