Nieprzeciętni

Jakub Wett

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 08:00
Jest "lekarzem dusz", a pacjentów XIX-wiecznego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim leczy... sztuką. Jakub Wett założył także wolontariat psychiatryczny Sztuka Pomagania.
Jakub Wett
Jakub WettFoto: arch. prywatne

nieprzeciętni 1200 screen.jpg
Zobacz więcej - Nieprzeciętni 2017

Zaczynał 10 lat temu jako wolontariusz, opiekun i przyjaciel osób wykluczonych - z czasem to impostanowił poświęcić życie. Z czasem założył wolontariat psychiatryczny Sztuka Pomagania - pierwszy tego typu wolontariat na Pomorzu, który dziś zrzesza ponad 20 wolontariuszy. Sztuką leczy dusze pacjentów drugiego pod względem wielkości szpitala psychiatrycznego w Polsce. Rozświetla scenę nieużywanymi od lat gazowymi lampami, zaprasza muzyków i swoimi nowatorskimi metodami terapii leczy.

Udowadnia, że kontakt z literaturą, muzyką czy filmem pozytywnie wpływa na ich stan. Jego prawdziwą pasją jest praca z Pacjentami, którzy przez chorobę weszli na drogę konfliktu z prawem. Mimo, że pracuje z najtrudniejszymi pacjentami, zaprasza na te spotkania również mieszkańców miasta.

Jakub to wyjątkowa osoba, dla której nie liczy się sukces zawodowy czy kariera, ale dobro ludzi, którym pomaga.

https://www.facebook.com/pomaganiasztuka/?ref=bookmarks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Roma Gąsiorowska: w "Nieprzeciętnych" liczy się osobowość

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 12:42
Roma Gąsiorowska, aktorka, reżyserka, pojawiła się w Czwórce w związku z trwającym plebiscytem. - Nawet jeśli nie jest się artystą, można zrobić sztukę ze swojego życia - mówiła jako jurorka Nieprzeciętnych 2017.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Hołowczyc: do nieprzeciętności prowadzi wiele dróg

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 18:00
- Na prozie życia buduje się bazę do tego, by być nieprzeciętnym - przekonuje Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy i członek Kapituły Plebiscytu Nieprzeciętni 2017. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marika Marta Kosakowska: nieprzeciętni to ci, którzy wystają i chce im się bardziej

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 15:40
- Wśród zgłoszeń mamy m.in. dziewczynę, która humorem uwielbia rozbrajać bombę napięcia między ludźmi oraz duże grono społeczników - Mariką Martą Kosakowską, jurorką w Plebiscycie Nieprzeciętni 2017.
rozwiń zwiń