X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Kulisy ekumenicznej przyjaźni

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2012 10:00
Pod hasłem "przemienieni przez zwycięstwo Chrystusa" odbywa się już 45 Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej okazji warto przypomnieć osiągnięcia ruchu ekumenicznego w Polsce i na świecie.
Kulisy ekumenicznej przyjaźni
Foto: Glow Images/East News

- Cały ruch ekumeniczny to bardzo piękna, a z drugiej strony bardzo trudna idea, która ciągle jeszcze nosi zranienia z przeszłości – mówi gość Jedynki, prezes Stowarzyszenia Pokoju i Pojednania "Effatha", Danuta Baszkowska. Czy ekumenizm można zrozumieć z dnia na dzień? Z pewnością wzorce wzajemnej tolerancji i akceptacji wynosi się z rodziny. Stąd rozmowa o obchodzonym dniu babci i dziadka oraz ich wkładzie w uczenie otwartości i pomocy drugiemu. W audycji przybliżamy działalność Stowarzyszenia Effatha w zacieśnianiu więzi między wyznaniami w Polsce.

O działaniu Ośrodka Ekumenicznego „Joannicum” przy kościele św. Marcina opowiada w rozmowie z Marcinem Witanem siostra Maria Krystyna Rotenberg, ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. - Ekumenizm to wołanie jednym głosem w sprawach ważnych dla chrześcijan – mówi s. Maria. Dodaje, że podążając drogą pojednania jesteśmy jak apostołowie zdążający do Emmaus – Chrystusa rozpoznajemy przy wspólnym łamaniu chleba, chociaż pozostaje on w ukryciu przez całą drogę.

W audycji również świadectwo ekumenicznej historii małżeństwa Alicja i Michała Górny, czyli o tym, w jaki sposób pomieścić się w obszarze dwóch oddzielnych wyznań, zwłaszcza przy wychowywaniu dziecka.

Ponadto:
Kalendarium historyczne – dźwiękowy kalendarz Jedynki.
Kochane życie – felieton Elżbiety Nowak.
„Abyś dzień święty święcił” – ks. Ignacy Bokwa
Słuchowisko dla dzieci – „Pamiętnik papieskiego anioła” Pawła Zuchniewicza, czyta Krzysztof Ziemiec.
Ważne sprawy – Jan Pniewski i jego gość dr. Kazimierz Szafta, założyciel konserwatorium sztuki „Medycyna na miarę człowieka”.
Magazyn Informacyjny „Z życia Kościoła w Polsce i na świecie”.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ponad 25 tys. osób na Europejskim Spotkaniu Młodych

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 19:33
W Berlinie rozpoczyna się ekumeniczne spotkanie młodych organizowane przez Wspólnotę z Taize. Do stolicy Niemiec przyjechało ponad 25 tysięcy osób.
rozwiń zwiń