X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RCKL

Folk nad Wisłą - odsłonięcie muralu Nowej Tradycji. ZOBACZ WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 11:10
Specjalne plenerowe wydarzenie w sercu imprezowej Warszawy, skierowane do wszystkich warszawiaków, było zapowiedzią oficjalnego rozpoczęcia 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja".
Audio
  • Folk nad Wisłą - relacja Piotra Dorosza (Poranek Dwójki)
materiały promocyjne
materiały promocyjneFoto: Czarli Bajka

Oferta festiwalu Nowa Tradycja przez lata kierowana była do fascynatów folku. W tym roku, roku obchodów 25-lecia Radiowego Centrum Kultury Ludowej, jego organizatorzy chcą pokazać, że folk jest dla wszystkich.

Folk nad Wisłą (9.05) - wydarzenie poprzedzające rozpoczęcie festiwalu - był okazją do luźnego spotkania z folkiem, zarówno dla jego wielbicieli, jak i dla tych, którzy świata takich brzmień jeszcze nie znają. 

ZOBACZ WIDEO >>>

- Chcemy przyciągnąć uwagę warszawiaków chętnie spędzających wiosenny czas nad Wisłą, zainteresować ich naszym festiwalem i pokazać, że muzyka tradycyjna jest częścią naszej codzienności. Kultura ludowa stanowi krwiobieg każdej społeczności - mówił Piotr Kędziorek, redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej. - Próbowano nam kiedyś ten element naszej tożsamości obrzydzić i odebrać. Chcemy, żeby wrócił do naszego życia i dał nam radość, która wiąże się ze wspólnym muzykowaniem, tańcem i zabawami, ale też kontaktem z rodzicami, dziadkami, poszukiwaniami własnych korzeni i tradycji - dodał.

Głównym punktem imprezy było zaprezentowanie wyjątkowego 60-metrowego muralu projektu Czarli Bajki. To praca, która na dłużej połączyć ma miejsce codziennych spotkań warszawiaków, muzykę ludową i wiślane motywy.

Warszawiacy, którzy odwiedzili w czwartkowe popołudnie brzeg Wisły, mogli wziąć udział w tradycyjnych grach i zabawach dla dużych i małych (m.in. koromysło, rzut podkową, chłopskie narty), malować i grać na glinianych ptaszkach, tańczyć i słuchać muzyki wiejskiej i miejskiej na żywo.

Organizatorami wydarzenia były Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Dzielnica Wisła m. st. Warszawy.

Projekt muralu Nowej Tradycji nad Wisłą. Autorka: Czarli Bajka. Projekt muralu Nowej Tradycji nad Wisłą. Autorka: Czarli Bajka.

***

22. Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja" odbywa się w dniach 16-19 maja w Studiu im. Lutosławskiego w Warszawie. Jego gośćmi specjalnymi będą artyści z całego świata: Hazelius Hedin ze Szwecji, Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou z Maroka oraz zespół Saz'iso z Albanii. 16 maja Festiwal rozpocznie koncert Muzyka Źródeł: Młoda tradycja. Na scenie w studiu im. Lutosławskiego wystąpią najmłodsi wykonawcy. Podczas Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja" w dniach 17-18 maja wystąpi 11 uczestników, wyłonionych z 56 zgłoszeń.

at/pg

Czytaj także

Oto artyści, którzy dostali się do konkursu Nowa Tradycja 2019

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 11:00
Na liście wykonawców, których usłyszymy w dniach 16-19 maja tego roku, znalazło się ostatecznie 11 zespołów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fonograficzne konkursy Polskiego Radia rozstrzygnięte

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 12:40
Płyta "Po śladach" Kompanii Janusza Prusinowskiego i publikacja "Sobiescy – zachowane w dźwiękach" to zwycięzcy konkursów na Folkowy Fonogram Roku 2018 i Fonogram Źródeł.
rozwiń zwiń