X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RCKL

Adam Strug i Kwadrofonik, "Requiem ludowe"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 11:15
Pierwsza nagroda w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2015.
okładka płyty
okładka płytyFoto: materiały promocyjne

"Requiem ludowe" to owoc współpracy zespołu Kwadrofonik i Adama Struga, a jednocześnie hołd dla tradycyjnych pieśni pogrzebowych. Artyści nawiązują w nim do narodowego dziedzictwa kulturowego, łącząc barokowe melodie oraz teksty zawarte w XIX-wiecznym Śpiewniku Pelplińskim. Niezależnie od tych odwołań kompozycje grupy Kwadrofonik zaskakują nowoczesnością: słychać w nich inspiracje minimalizmem i wykorzystanie technik inside-piano. Zespół chętnie poszerza też instrumentarium, akompaniując Strugowi na klawiaturze komputerowej czy telefonie komórkowym. Przy okazji premiery albumu, 30 marca 2015 roku w kościele ojców jezuitów w Poznaniu, odbył się koncert tych przejmujących pieśni.

Adam Strug

Kwadrofonik – jedyny tego typu kwartet w Polsce i jeden z niewielu na świecie, powstały z połączenia dwóch duetów: fortepianowego i perkusyjnego. Tworzą go Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik (Lutosławski Piano Duo) oraz Magdalena Kordylasińska i Miłosz Pękała (Hob-beats Duo). Artyści wykonują muzykę współczesną, transkrypcje dzieł symfonicznych oraz własne utwory. Improwizują w poszukiwaniu nowych brzmień. Laureaci Paszportu Polityki 2014.

Adam Strug – śpiewak i instrumentalista, popularyzator pieśni polskich. Jest założycielem zespołu śpiewaczego Monodia Polska, który specjalizuje się w wykonaniach pieśni przekazywanych w tradycji ustnej. 

Spis utworów

 1. Preludium
 2. Czemu tak rychło, Panie
 3. Alfabet
 4. Powiem prawdę świecie Tobie
 5. Interludium
 6. Piekło
 7. Czyściec
 8. Niebo
 9. Postludium
 10. Wieczność

Skład zespołu

 • Adam Strug – śpiew

Kwadrofonik

 • Emilia Sitarz – fortepian
 • Bartek Wąsik – fortepian
 • Magdalena Kordylasińska – instrumenty perkusyjne
 • Miłosz Pękala – instrumenty perkusyjne

materiały prasowe/at

Zobacz więcej na temat: folk Nowa Tradycja

Czytaj także

Festiwal Skrzyżowanie Kultur: Chalaban i Kwadrofonik

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2009 12:00
16 września 2009, godz. 19:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Komasa, Pablopavo, Kwadrofonik... "Paszporty Polityki" za 2014 rok rozdane

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 13:19
Jan Komasa, Radosław Rychcik, Zygmunt Miłoszewski, Jakub Woynarowski, Pablopavo i zespół Kwadrofonik - otrzymali "Paszporty Polityki" za dokonania artystyczne w 2014 r. Gala wręczenia nagród odbyła się we wtorek w warszawskim Teatrze Wielkim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio odkryło Kwadrofonik. "To co mieliśmy w głowach było świeże"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 09:50
- Grand Prix na IX Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w 2006 r. to był przełom i sygnał, że to co robimy jest wartościowe i należy to kontynuować - mówi Miłosz Pękala z zespołu Kwadrofonik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

12. "Requiem Ludowe" – Adam Strug i Kwadrofonik

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 16:54
Wykonawcy: Adam Strug - śpiew oraz Kwadrofonik: Emilia Sitarz - fortepian, Bartek Wąsik - fortepian, Magdalena Kordylasińska - instrumenty perkusyjne, Miłosz Pękala - instrumenty perkusyjne. "Requiem Ludowe" to na nowo skomponowana muzyka żałobna, zanurzona głęboko w tradycji pieśni pogrzebowych i tekstach pochodzących ze Śpiewnika Pelplińskiego z 1871 roku. Niecodzienne zderzenie muzyki in crudo i twórczości inspirowanej folklorem. Muzyczna wizja końca życia, gdzie piękno miesza się tragizmem, a nadzieja z ostateczną wizją piekła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwadrofonik: gramy w sposób "pogodzony ze śmiercią"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2016 11:00
- "Requiem ludowe" stało się dla nas sposobem na udomowienie śmierci - opowiadał Bartłomiej Wąsik, lider zespołu Kwadrofonik - zdobywcy Folkowego Fonogramu Roku 2016 oraz gwiazdy pierwszego dnia "Nowej Tradycji" 2016.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowa Tradycja" 2016: Kwadrofonik & Adam Strug

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 17:26
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Strug i Kwadrofonik w cyklu Folkowo Bemowo

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 15:29
W sobotę 19 listopada w Sali Koncertowej Bemowskiego Centrum Kultury w Warszawie zabrzmi nagrodzony w 2015 r. Radiowym Fonogramem Roku projekt "Requiem Ludowe" stworzony przez czworo instrumentalistów z zespołu Kwadrofonik oraz mistrz tradycyjnych pieśni Adam Strug.
rozwiń zwiń