X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RCKL

Kapela Maliszów, "Wiejski dżez"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 14:33
Pierwsza nagroda w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2017.
Kapela Maliszów, Wiejski dżez
Kapela Maliszów, "Wiejski dżez"Foto: mat. pras.

Rodzinna kapela z Męciny Małej w Beskidzie Niskim, założona przez multiinstrumentalistę Jana Malisza i jego dzieci, grająca muzykę inspirowaną tradycją swojego regionu - powiatu gorlickiego, prezentuje swój drugi album - "Wiejski dżez". Muzyka ta grana jest tradycyjnie, czyli na skrzypcach, basach i bębnie w sposób archaiczny, z pewną dozą wolności, radości i improwizacji. Nie jest tylko szkolnym odtworzeniem starych melodii. Kapela tworzy również własne utwory o charakterze wiejskim, dialogujące ze współczesnością, zahaczające o różne style. W swej muzyce zespół wykorzystuje także skrzypce odziedziczone po ojcu Jana Malisza, Józefie oraz basy i bębny wykonane przez Jana w jego pracowni, w której powstają oprócz wyżej wymienionych, również takie instrumenty jak lira korbowa, fidel kluczowa (nyckelhharpa) i wiele innych.


Kapela Maliszów, zwycięzcy konkursu na Folkowy Fonogram Roku 2017.


- To, co robimy, to marsz po wytyczonej ścieżce. Mamy większe doświadczenia i dzieci są już bardziej dojrzałe muzycznie. Wiele występowaliśmy i jesteśmy ograni. Nagrywamy własne utwory, oprócz kilku tradycyjnych. Główny korzeń trzyma nas przy tradycji. Są tu kompozycje zarówno Kacpra jak i moje. Moje są bardziej tradycyjne i troszkę się ścieramy, bo Kacper wybiega do przodu i dużo improwizuje - robi formę sztuki na bazie tradycji – powiedział o pracy przy ostatniej płycie swojego zespołu Jan Malisz. – Proste melodie nie przemawiają do Kacpra i Zuzi, lubią rzeczy skomplikowane. W trasie, gdy gra się ciągle to samo, muzyk się troszkę psuje, jest zmęczony i zaczyna mniej uważnie grać. Nudzi się mu muzyka, bo ileż można grać te same utwory. Tutaj gramy nowe i inspirujemy się wzajemnie. Porozumienie na poziomie genów nam bardzo pomaga.

- Na tej płycie sugeruję, jako skrzypek, pewien kierunek w który chciałbym się udać w mojej późniejszej karierze, jeśli taka będzie – powiedział Kacper Malisz – Jazz jest tym, co mnie kręci, muzyka tradycyjna ma swoje zasady i prawa, których łamać nie wolno. Można ją za to traktować jako bazę.

- Było bardzo trudno, mieliśmy trzy dni bardzo intensywnej pracy, daliśmy z siebie wszystko – podsumowała prace zespołu przy płycie "Wiejski dżez" Zuzia Malisz.

Spis utworów

 1. Zawiślocek 
 2. Dziwok 
 3. Zapychacz 
 4. Z górki na mazurki 
 5. Wiązanka mazurków 2 
 6. Zagrej mi muzycko 
 7. Drewniana Mańka 
 8. Niechciany
 9. Socha 
 10. Wiejski dżem 
 11. Chodzony bez celu
 12. Chmiel 

Skład zespołu

 • Jan Malisz – śpiew, basy, akordeon
 • Zuzanna Malisz – śpiew, baraban, bęben basowy
 • Kacper Malisz – skrzypce

materiały prasowe/Polskie Radio/at

Zobacz więcej na temat: folk Nowa Tradycja

Czytaj także

Kapela Maliszów i "Wiejski dżez" na kolejnym krążku

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 00:00
"Wiejski dżez" to druga, po "Mazurkach niepojętych", płyta Kapeli Maliszów. - Gramy, bo sprawia nam to przyjemność, to takie pogórzańskie podejście do muzyki. Chcemy grać i nagrywać coś dobrego - mówił w Czwórce skrzypek Kacper Malisz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Kapeli Maliszów na festiwalu Nowa Tradycja 2018 - cz. 1.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 13:29
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Kapeli Maliszów na festiwalu Nowa Tradycja 2018 - cz. 2.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 15:32
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapela Maliszów doceniona przez "Songlines"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 16:00
Prestiżowe brytyjskie czasopismo specjalizujące się w muzyce świata przyznało kapeli czwarte miejsce na liście najlepszych płyt ostatnich pięciu lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapela Maliszów: "Wiejski dżez" jest popisem

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 18:00
- Trudno jest powstrzymać Kacpra w jego szaleństwie na skrzypcach i Zuzię tak samo. Istnieje między nami środek, gdzie spotyka się stare i nowe pokolenie i próbuje zrobić coś nowego, twórczego – mówił w Źródłach Jan Malisz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapela Maliszów, "Mazurki niepojęte"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 11:43
Trzecia nagroda w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2015. 
rozwiń zwiń