Historia

Głos Wolnej Europy w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 15:00
W Collegium Civitas Uniwersytetu Opolskiego otwarto wystawę poświęconą historii, działalności i ludziom Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa.
Audio

Organizatorami są Instytut Politologii oraz Senat RP, a wystawę pomógł sprowadzić do Opola senator Aleksander Świeykowski, były pracownik monachijskiej rozgłośni. - To bardzo ważne, by młodzi ludzie urodzeni już w latach 90. wiedzieli o Radiu, które kształtowało przez lata nasze pokolenia - podkreśla rektor profesor Stanisław Nicieja.

W Collegium Civitas pojawiły się także stanowiska wyposażone w słuchawki, gdzie można zapoznać się z archiwaliami Radia Wolna Europa.

Zapraszamy do serwisu specjalnego poświęconego Rozgłośni Polskiej RWE.

Czytaj także

Powstanie Radia Wolna Europa

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2012 15:00
4 lipca 1950 wyemitowano pierwszy program dla Czechosłowacji, a 4 sierpnia 1950 - audycje do Polski i na Węgry. Początkowo audycje trwały tylko pół godziny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Radio Wolna Europa: naszą misją było dążenie do stopniowego samobójstwa

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 14:50
W czasach PRL-u RWE - jako jedno z nielicznych mediów - umożliwiało Polakom w kraju i za granicą dostęp nie tylko do rzetelnych informacji, ale też do zakazanej przez władzę muzyki. O historii tej instytucji opowiedziała w Czwórce jego korespondentka Jolanta Hajdasz.
rozwiń zwiń