Polskie Radio
Section05
Jolanta Hajdasz

PR24 Zapowiedzi opozycji ws. mediów. Jolanta Hajdasz: to rodzaj zemsty za odmienne poglądy

- Straszenie ludzi "listami proskrypcyjnymi", groźby, że wszystkich postawi się pod sąd, będzie się ciągnąć do odpowiedzialności, jest działaniem wyjątkowo nagannym, bo ma zastraszać każdego, kto kiedykolwiek później miałby odwagę mieć inne poglądy, niż życzą sobie te zwycięskie ugrupowania - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Jolanta Hajdasz ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, komentując zapowiedzi dotychczasowej opozycji w sprawie przejęcia mediów publicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Jolanta Hajdasz POLSKA media polityka

PR24 Jolanta Hajdasz: opozycja przygotowuje się do skoku na media publiczne

- Media publiczne - Telewizja Polska i Polskie Radio - są głównym celem ataków opozycji. Widzieliśmy to również w kampanii wyborczej. Nie mam wątpliwości, że ten skok będzie: próbą marginalizowania, niszczenia tych mediów wszelkimi sposobami. Dotyczy to też podmiotów prywatnych, które nie odpowiadają opozycji - powiedziała w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media radio Polskie Radio 24 Jolanta Hajdasz Maciej Świrski polityka opozycja Polskie Radio

Atak polityków KO na Michała Rachonia. CMWP SDP złożyło zawiadomienie do prokuratury

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich złożyło zawiadomienie do prokuratury na polityków Koalicji Obywatelskiej. To reakcja na atak, którego dopuścili się oni wobec dziennikarza Michała Rachonia pod siedzibą TVP, kiedy ten próbował zadać Donaldowi Tuskowi niewygodne pytania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń Jolanta Hajdasz SDP Donald Tusk Michał Kołodziejczak Andrzej Rozenek Hanna Gill-Piątek opozycja Władimir Putin Angela Merkel Platforma Obywatelska PO Reset

PR24 "Padły groźby, musimy reagować". Jolanta Hajdasz o wydarzeniach przed siedzibą TVP

- Zabieramy głos publicznie w tej części środowiska, która nie zgadza się z takimi praktykami (…). Nie ma zgody na to, żeby po prostu naruszać przestrzeń wokół dziennikarza w pracy, który jest po prostu jak funkcjonariusz publiczny i tak powinien być traktowany - mówiła w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyr. Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Europa Michał Rachoń Donald Tusk Jolanta Hajdasz Mirosław Skowron

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich krytykuje reportaż TVN. "Nie ulegajcie manipulacjom i insynuacjom"

"Apelujemy do wszystkich dziennikarzy, by nie ulegali tym manipulacjom i insynuacjom, by przedstawiali dziedzictwo Jana Pawła II rzetelne i uczciwe" - czytamy w oświadczeniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zdaniem stowarzyszenia, reportaż w TVN cechuje brak warsztatu historycznego i całkowity brak krytycyzmu wobec źródeł wytworzonych przez komunistyczną SB.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jolanta Hajdasz Jan Paweł II Karol Wojtyła dziennikarstwo dziennikarze

Historyk chce poprawiać Wikipedię za "minimalizowanie polskiego antysemityzmu". Hajdasz: to działania przeciw Polsce

- Wcześniejsza publicystyka pana Grabowskiego jest bardzo kontrowersyjna. Można się tylko obawiać, że jego działania będą wymierzone w Polskę i w pamięć o Polakach, którzy z narażeniem życia pomagali Żydom w czasie wojny - podkreśliła w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 historia Polski Holokaust Jolanta Hajdasz Jan Grabowski

Hajdasz o pozwie TVN przeciw Niezależnej: myślę, że chodzi o to, by pewnych tematów nie poruszać

- Jeśli jedno medium zamyka usta innemu medium - to o jakiej debacie publicznej mamy rozmawiać? Byłoby zupełnym jej zaprzeczeniem, gdyby sądy pod tym się podpisały - przekazała w Programie 3 Polskiego Radia dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, komentując pozwy kierowane w ostatnich latach przeciwko dziennikarzom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Trójka Jolanta Hajdasz

PR24 Sąd oddalił wniosek TVN o zabezpieczenie roszczeń wobec portalu "GP". Hajdasz: to szansa na ucięcie absurdalnych pozwów

- TVN prezentuje podwójne standardy, z jednej strony przedstawia się jako obrońca niezależnych mediów, a z drugiej strony innym mediom odmawia niezależności - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Jolanta Hajdasz, dyr. Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media wolność prasy wolność słowa TVN sąd sądownictwo Jolanta Hajdasz

"Próba nieadekwatna do rozmiarów rynku". Jolanta Hajdasz o badaniach słuchalności

- Przeprowadzanych jest 7 tys. telefonów w miesiącu. Na takiej próbie oparte jest badanie słuchalności. Biorąc pod uwagę to, że w Polsce nadaje legalnie blisko 300 rozgłośni radiowych, te liczby mówią same za siebie. Jak bardzo nieadekwatna do liczby programów radiowych jest ta próba - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 media dziennikarze Jolanta Hajdasz radio społeczeństwo

"Oblicza przemian cywilizacyjnych". Debata o wolności słowa w mediach społecznościowych

"Państwa powinny powstrzymać samowolę międzynarodowych mediów społecznościowych" - do takiego wniosku doszli uczestnicy konferencji "Oblicza przemian cywilizacyjnych". W debacie zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wzięli udział przedstawiciele nauki, mediów i Kościoła katolickiego.
Zobacz więcej na temat:  media społecznościowe media POLSKA Jolanta Hajdasz Wojciech Reszczyński dziennikarstwo Toruń

Dr Jolanta Hajdasz: poglądy koncernów ważniejsze niż demokratycznie wybrana władza

- Cieszę się, że doszło do zdarzenia, które wszystkim otworzyło oczy (…). Skoro można zablokować konta (Donalda Trumpa - przyp. red.) arbitralną decyzją firm prywatnych, wielkich koncernów, to nie ma żadnego problemu, by zablokować konta innych podmiotów czy organizacji - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy, o blokowaniu kont amerykańskiego prezydenta w serwisach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska USA Joe Biden Donald Trump wybory prezydenckie w USA media społecznościowe Wiesław Molak Jolanta Hajdasz Ryszard Gromadzki