Historia
Artykuł nie istnieje.

Czytaj także

Przewrót majowy. O krok od wojny domowej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022 05:50
12 maja 1926 roku Marszałek Józef Piłsudski żądał ustąpienia rządu Wincentego Witosa. Spotkał się w tej sprawie z prezydentem Stanisławem Wojciechowskim na moście Poniatowskiego w Warszawie. Tego samego dnia wybuchły uliczne walki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodzimierz Ostoja-Zagórski - tajemnicze zniknięcie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 05:45
Sprawa generała Zagórskiego do dziś pozostaje jedną z największych tajemnic II Rzeczpospolitej. Był zbiegiem i aferzystą czy ofiarą mordu inspirowanego przez Piłsudskiego? Jedno jest pewne: generał wiedział za wiele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rocznica przewrotu majowego. „Mit Piłsudskiego jest fałszywy”

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 14:27
12 maja 1926 rozpoczął się przewrót majowy. Jaką rolę odegrał w nim Piłsudski? - Był moment kiedy Polacy byli na krawędzi zagłady jako naród, wtedy mity pozwalały nam żyć i dlatego sobie pewne mity produkowaliśmy. Mit marszałka Piłsudskiego jest jednym z nich. Piłsudski był zawsze postacią kontrowersyjną, mającą zarówno gorących wyznawców, jak i zajadłych wrogów. Bezdyskusyjną legendą stał się dopiero w latach 80. – tak o marszałku Piłsudskim mówił w audycji Szukając Dziury w Całym Rafał Ziemkiewicz, publicysta „Do Rzeczy” i autor książki „Złowrogi cień Marszałka”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nieznane rozmowy Józefa Piłsudskiego" - dwie wersje marszałka

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 19:40
- W książce "Nieznane rozmowy Józefa Piłsudskiego" można ujrzeć dwie wersje marszałka - powiedział w Polskim Radiu 24 Leszek Sosnowski, prezes wydawnictwa Biały Kruk.
rozwiń zwiń