Polskie Radio
Section05
Rafał Ziemkiewicz

Mirosław Kowalski. Opozycjonista, wydawca, piewca fantastyki

- Mirosław Kowalski był człowiekiem bardzo oddanym temu, co robił, i naprawdę świetnym wydawcą, który czytał tekst bardzo głęboko, bardzo dużo rozmawiał z autorem, poprawiał, wskazując mielizny. Dawna robota, którą teraz coraz trudniej spotkać - mówił w Programie 2 Polskiego Radia o zmarłym opozycjoniście Rafał Ziemkiewicz, pisarz i publicysta. 
Zobacz więcej na temat:  Mirosław Kowalski Dwójka odeszli 2022 fantastyka Rafał Ziemkiewicz

Poseł Nowoczesnej obraził dziennikarza. Zamiast przeprosin usunął swój wpis

Adam Szłapka nazwał dziennikarza Rafała Ziemkiewicza "faszystą" po tym, jak dziennikarz skomentował wypowiedź Wandy Traczyk-Stawskiej, która powiedziała, że wszyscy powstańcy chcą delegalizacji Marszu Niepodległości. Poseł Nowoczesnej nie przeprosił, tylko usunął swój wpis.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adam Szłapka Rafał Ziemkiewicz Marsz Niepodległości Powstanie Warszawskie twitter

"Najbardziej uderzyło to w moją rodzinę i prywatność". Ziemkiewicz o zatrzymaniu w Wielkiej Brytanii

- Cała sytuacja z zatrzymaniem mnie na lotnisku Heathrow najbardziej uderzyła w moją rodzinę i moją prywatność – powiedział publicysta Rafał Ziemkiewicz. Pytany, czy nie obawia się nagonki na swoją córkę, powiedział jednak, że jest ona "silną, bardzo uzdolnioną kobietą" i da sobie radę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Ziemkiewicz zatrzymanie Wielka Brytania dziennikarstwo

Ziemkiewicz: usłyszałem, że nie zostanę wpuszczony ze względu na poglądy

- Oficer imigracyjny powiedział, że z uwagi na moje poglądy polityczne i tak nie zostanę wpuszczony (do Wielkiej Brytanii - red.). (...) Zapytałem, co z moimi poglądami jest nie tak. Odparł, że nie będzie o tym rozmawiał, bo on tylko wykonuje rozkazy - powiedział w Polskim Radiu 24 Rafał Ziemkiewicz, publicysta "Do Rzeczy", o kulisach jego zatrzymania w Londynie.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Ziemkiewicz wolność słowa ŚWIAT Europa Wielka Brytania Polskie Radio 24

"Czarne listy nie mogą dotyczyć dziennikarzy". Repetowicz o zatrzymaniu Ziemkiewicza

- Jeżeli państwa demokratyczne zaczną nawzajem nie wpuszczać swoich obywateli, bo komuś się wydaje, że coś mu się nie podoba w wypowiadanych przez dane osoby poglądach, to te listy mogą być długie - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz Witold Repetowicz, komentując zatrzymanie na londyńskim Heathrow publicysty Rafała Ziemkiewicza. 
Zobacz więcej na temat:  Rafał Ziemkiewicz Tadeusz Płużański ŚWIAT Wielka Brytania

"Do MSZ należy wezwać ambasadora Wielkiej Brytanii". Poseł Solidarnej Polski o sprawie Ziemkiewicza

- Niewpuszczenie kogoś do kraju z powodu poglądów jest niesłuszne, chyba że są one niezgodne z prawem - tak politycy PSL i Lewicy komentowali zatrzymanie przez brytyjskie służby publicysty Rafała Ziemkiewicza. Zdaniem Janusza Kowalskiego (Solidarna Polska), do MSZ należy wezwać ambasadora Wielkiej Brytanii.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Ziemkiewicz Wielka Brytania konserwatyzm lewica dyplomacja wolność słowa POLSKA społeczeństwo