Polskie Radio
Section05
Rafał Ziemkiewicz

Ziemkiewicz: wizyta w USA pomoże Andrzejowi Dudzie w wyborach

- Główną amunicją opozycji jest ciągłe udowadnianie, że przez rządy PiS tracimy szacunek Zachodu, że Zachód się na nas obrazi. Takie rzeczy, jak ta wizyta, pokazują wyraźnie, że to nie jest prawda - stwierdził w Polskim Radiu 24 Rafał A. Ziemkiewicz, mówiąc o planowanym spotkaniu Andrzeja Dudy z prezydentem USA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Rafał Ziemkiewicz Andrzej Duda Donald Trump polityka

"Wybory, to rodzaj wojny". Rafał A. Ziemkiewicz o języku debaty publicznej

- Brutalność debaty publicznej w Polsce bierze się z plemiennego traktowania u nas polityki. Jesteśmy typowym krajem postkolonialnym - stwierdził Rafał A. Ziemkiewicz, publicysta tygodnika "Do Rzeczy". Okazją do rozmowy stało się wydanie najnowszej książki pisarza zatytułowanej "Cham niezbuntowany".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia wybory prezydenckie 2020 Senat Prawo i Sprawiedliwość historia Polski Rafał Ziemkiewicz literatura

TYLKO U NAS Ziemkiewicz: nikt nie ma pomysłu na PO, zmiana lidera nie przyniesie nowego otwarcia

- Nie widzę w PO człowieka, który kojarzyłby się z czymś innym niż jeżdżeniem do Brukseli, skargami na Polskę i opowiadaniem o rzekomym łamaniu konstytucji - stwierdził publicysta "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. Zdaniem Marcina Makowskiego, "nie da się wygrywać w polityce stawiając cały czas te same karty".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Tomasz Siemoniak wybory Rafał Ziemkiewicz

Rafał Ziemkiewicz: pokolenia naszych przodków modliły się o dobrą śmierć

- Śmierć to niezbędny element całego cyklu, w którym istniejemy. Jeżeli nasz styl życia wymaga udawania, że śmierci nie ma, nie wspominamy o niej, to znaczy, że odrzucamy rzeczywistość. Nie mówię już nawet o wierze, duchowości i głębszym sensie życia - mówił w audycji "Wojna Cywilizacji" Rafał Ziemkiewicz, pisarz i publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy POLSKA komunizm Rafał Ziemkiewicz

POLSKIE RADIO 24 Andrzej Stankiewicz: te wybory były nie do wygrania dla PO

- Grzegorz Schetyna wybiera sobie fakty i liczby, które mu pasują. PO to jedyna formacja, która straciła procentowo głosy po wyborach - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Stankiewicz z Onet.pl. Gościem audycji był również Rafał Ziemkiewicz z "Do Rzeczy". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Grzegorz Schetyna Najwyższa Izba Kontroli Prawo i Sprawiedliwość Wybory parlamentarne 2019 Władysław Kosiniak-Kamysz PSL-Koalicja Polska Lewica Razem Jarosław Kaczyński Donald Tusk Rafał Ziemkiewicz Łukasz Warzecha Andrzej Stankiewicz Marian Banaś

Mariusz Kamiński w MSWiA. "Czarny scenariusz dla opozycji"

- Nominacja Elżbiety Witek na marszałka Sejmu będzie korzystna dla PiS - przede wszystkim, odeszła z MSWiA, a szefem resortu został Mariusz Kamiński, co dla opozycji jest czarnym scenariuszem - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Ziemkiewicz. - Zgadzam się, że Mariusz Kamiński jest lepszym kandydatem na szefa tego resortu, to lepsze rozwiązanie kadrowe - przyznała Eliza Olczyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Łukasz Warzecha Rafał Ziemkiewicz Marek Kuchciński Elżbieta Witek MSWiA Sejm Marszałek Sejmu Wybory parlamentarne 2019 wybory parlamentarne Kukiz'15 PSL

Publicyści krytykują prezydent Gdańska po marszu równości

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wzięła udział w V Trójmiejskim Marszu Równości, który w sobotę przeszedł ulicami stolicy woj. pomorskiego. Udział rządzącej miastem w wydarzeniu ostro skrytykował Rafał Ziemkiewicz, który na Twitterze odniósł się do jej wpisu pochwalającego marsz. W podobnym tonie wypowiedziała się także część innych publicystów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz Rafał Ziemkiewicz

R. Ziemkiewicz: logiki nie daje pogodzić się z ideologią

– W Wielkiej Brytanii panuje szaleństwo ideologiczne. Orwell nazywał je odwróconym lub przeniesionym nacjonalizmem, czyli szowinizmem z dawnych lat, który teraz jest kierowany przeciwko sobie – powiedział Rafał Ziemkiewicz, dziennikarz tygodnika "Do Rzeczy". W audycji "Wojna cywilizacji" rozmowa o przypadkach, które wskazują na ścieranie się wartości tradycyjnych z ideologią liberalną we współczesnym świecie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Rafał Ziemkiewicz

Publicyści o marszu "Polska w Europie"

- Donald Tusk ewidentnie wyszedł poza rolę przewodniczącego Rady Europejskiej, nie lekceważyłbym jednak jego wystąpienia. Frekwencja powyżej 40 proc. będzie działała na rzecz Koalicji Europejskiej i wtedy bardzo emocjonalne wystąpienie Donalda Tuska okaże się czynnikiem mobilizującym – mówił w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński (Polska the Times). O wyborach do Parlamentu Europejskiego dyskutował w audycji "Wróżenie z faktów" też Rafał Ziemkiewicz (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Koalicja Europejska Łukasz Warzecha Rafał Ziemkiewicz Agaton Koziński wybory do Parlamentu Europejskiego Prawo i Sprawiedliwość