X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Łukasz Warzecha

Publicyści o zapowiedzi strajku nauczycieli

– Determinacja ZNP wskazuje, że do jakiejś formy strajku nauczycieli dojdzie. Pytanie o jego skalę i to czy obejmie tyle placówek, że wpłynie na przebieg egzaminów. W środowisku nauczycieli nie ma jednomyślności co do formy strajku –mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Sarzyńska (TVP). Do zapowiadanego protestu nauczycieli odniósł się również publicysta Jarosław Włodarczyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Warzecha Związek Nauczycielstwa Polskiego edukacja

Łukasz Warzecha: Wiosna Biedronia będzie efemerydą na jedną kadencję

- Ruch Roberta Biedronia zyskuje ze względu na efekt świeżości. Jestem przekonany, że 14 proc. poparcia nie utrzyma się nawet do wyborów – powiedział w "Sygnałach dnia" Łukasz Warzecha, publicysta tygodnika "Do Rzeczy", odnosząc się do niedawnego sondażu, według którego Wiosna Roberta Biedronia może w tej chwili liczyć na 14 proc. poparcia.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek Łukasz Warzecha Robert Biedroń Komentarz polityczny sondaże partia Wiosna

Debata Poranka. Rola Donalda Tuska w polskiej polityce

- Atak na Magdalenę Ogórek to "dorobek" Donalda Tuska, Grzegorza Schetyny i innych. Jeżeli z tego, co napisał potem na Twitterze szef Rady Europejskiej, wytniemy imponderabilia, pozostanie jednoznaczne podżeganie społeczeństwa do walki z demokratycznie wybranymi władzami - powiedział w Debacie Poranka Piotr Cywiński z "Sieci". W Polskim Radiu 24 do ataku na Magdalenę Ogórek i twitterowego wpisu Donalda Tuska odnieśli się również Dawid Wildstein z TVP i Łukasz Warzecha z "Do Rzeczy". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Magdalena Ogórek Michał Rachoń Łukasz Warzecha Dawid Wildstein

Rachoń: atak na Magdalenę Ogórek nie powinien mieć miejsca

- Atak na Magdalenę Ogórek popłynął ze strony środowisk, które na sztandarach niosą hasła demokracji i identyfikują się z pojęciami takimi jak Obywatele RP. Bezpośredni atak na dziennikarza jest dowodem na to, że cały ten ruch jest zaprzeczeniem haseł, które głosi - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz Michał Rachoń. Gościem audycji był również Jarosław Włodarczyk, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dziennikarstwo polityka Michał Rachoń Łukasz Warzecha TVPinfo Magdalena Ogórek

"Idzie mocny 1 proc.". Komentarze po konwencji Biedronia

W niedzielę w Warszawie odbyła się konwencja partii Roberta Biedronia, na której ogłosił on, że będzie się nazywała "Wiosna". Przedstawił również jej program, który komentują publicyści. "Konwencja przygotowana profesjonalnie, z energią, ale mam wrażenie, że Biedroń dzisiaj wszystko wszystkim obiecał. Socjalista, liberał i populista, który chwilowo występuje w szatach symetrysty" - napisał Marcin Makowski z WP. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Biedroń Łukasz Warzecha Marcin Wikło twitter aborcja konstytucja

Publicystka: Angela Merkel nie czuje poparcia swojej partii

- Sondaże wskazują, że popularność Angeli Merkel spadła w ciągu ostatnich lat. Podstawowym impulsem do spadku jej notowań było otwarcie w 2015 roku granic Niemiec dla imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej - mówiła w Polskim Radiu 24, Olga Doleśniak-Harczuk z "Nowego Państwa", publicystka zajmująca się m.in. sprawami niemieckimi.  
Zobacz więcej na temat:  Angela Merkel Niemcy ŚWIAT Europa CDU Łukasz Warzecha

"ACTA 2" - czy jest się czego obawiać? Komentarz publicystów

Nowa unijna dyrektywa, przez jej przeciwników nazywana "ACTA 2", budzi dziś wiele emocji i wywołuje poczucie zagrożenia cenzurą szczególnie wśród internautów i niewielkich wydawców medialnych. Czy jest to uzasadnione? O tym w rozmowie z Jarosławem Włodarczykiem, członkiem rady Press Club Polska i Łukaszem Warzechą, publicystą i komentatorem, związanym m.in z tygodnikiem Do Rzeczy i Polskim Radiem 24.
Zobacz więcej na temat:  acta Komisja Europejska Parlament Europejski dyrektywa UE prawo autorskie Łukasz Warzecha

Grzegorz Górny: nie można lekceważyć zarzutów abpa Vigano

- Mamy już do czynienia z kilkoma oficjalnymi oświadczeniami biskupów amerykańskich, które wskazują na to, że abp Carlo Vigano jest poważnym człowiekiem - powiedział w audycji Szukając Dziury w Całym Grzegorz Górny. Publicysta "Sieci" na antenie Polskiego Radia 24 mówił o skandalu seksualnym w amerykańskim Kościele i zarzutach byłego nuncjusza apostolskiego w USA wobec papieża Franciszka. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Warzecha Kościół Ameryka USA Watykan pedofilia papież

Czy konwencje przekładają się na wynik wyborczy?

- Konwencje są o tyle znaczące, że mobilizują działaczy danej partii. Tak jak wódz przed bitwą zagrzewa do walki, tak samo dzieje się na konwencjach - powiedział w audycji Wróżenie z Faktów Mariusz Gierej z portalu "mPolska24.pl". W Polskim Radiu 24 o znaczeniu konwencji przed wyborami samorządowymi mówiła również Eliza Olczyk z tygodnika "Wprost". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Łukasz Warzecha wybory samorządowe 2018 koalicja obywatelska PiS PSL

Wiceprezes ZPP: musimy przyjąć imigrantów zarobkowych

- W naszym raporcie "Polska katastrofa demograficzna" w 2050 roku z 38 milionów Polaków zostanie nas jedynie 34 miliony i niemal 11 proc. będą to osoby powyżej 80 roku życia. Jeżeli chcemy zachować dobrobyt, wzorst gospodarczy i sfinansować emerytury i renty to musimy przyjąć imigrantów zarobkowych. Nie ma innego wyjścia. Potrzebujemy więcej pieniędzy na ubezpieczenia społeczne - wskazuje w audycji "Szukając dziury w całym" Marcin Nowacki ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Warzecha społeczeństwo praca zatrudnienie rynek pracy firma bezrobocie