X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Negocjacje ws. budżetu UE. Polska odrzuca propozycję Finlandii

18.10.2019 11:00
Przyszły unijny budżet po 2020 roku to główny temat drugiego dnia szczytu z udziałem europejskich przywódców w Brukseli. Dyplomaci spodziewają się gorącej dyskusji, ale rozstrzygających decyzji nie będzie.
Audio
  • Na unijnym szczycie dziś stanie kwestia budżetu UE - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Premierzy Polski i Irlandii, Mateusz Morawiecki i Leo Varadkar na unijnym szczycie w Brukseli
Premierzy Polski i Irlandii, Mateusz Morawiecki i Leo Varadkar na unijnym szczycie w BrukseliPAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Najnowsza propozycja Finlandii, kierującej pracami Unii, została skrytykowana przez kraje członkowskie. Władze w Helsinkach zaproponowały cięcia w wydatkach Unii jeszcze większe niż Komisja Europejska w maju ubiegłego roku. Propozycję Finlandii skrytykowali we wtorek unijni ministrowie do spraw europejskich, teraz czas na ocenę przywódców.

Premier Mateusz Morawiecki mówił wczoraj, że Polska odrzuca najnowsze propozycje Helsinek. - To nie jest żadne pole do kompromisu. Wszystkie polityki traktatowe, czyli polityka rolna, która ma dążyć do wyrównania poziomu dopłat dla rolników polskich w porównaniu do rolników zachodnioeuropejskich, czy polityka spójności, muszą być zabezpieczone - zaznaczył premier.

- Propozycja Finlandii jest propozycją oszczędną - skomentował z kolei szef Rady Europejskiej Donald Tusk. - Mogę Państwa wstępnie uspokoić. Ta propozycja jest punktem wyjścia do dyskusji i bardzo wiele państw, a także instytucji, zgłasza zasadnicze zastrzeżenia. Komisja Europejska zapowiedziała, że będzie gorąco namawiała do hojniejszego budżetu - powiedział przewodniczący Rady.

Unijni przywódcy mają dziś zobowiązać Finlandię do przedstawienia przed grudniem projektu unijnego budżetu z konkretnymi liczbami i podziałem pieniędzy. Wątpliwe jest jednak to, że przed końcem roku dojdzie do porozumienia w tej sprawie.

IAR/dad

Rosja chce pobierać odciski palców od cudzoziemców

17.10.2019 13:11
Obowiązkowe pobieranie odcisków palców wszystkich wjeżdżających do kraju cudzoziemców, niezależnie od celu ich wizyty, może wprowadzić Rosja. Propozycję pozytywnie oceniają parlamentarzyści, branża turystyczna obawia się zmniejszenia napływu turystów.

"Niech pan nie będzie głupcem". Kontrowersyjny list Trumpa do Erdogana

17.10.2019 14:04
Prezydent USA groził, że "zniszczy turecką gospodarkę". Tak wynika z listu, który Donald Trump przesłał prezydentowi Turcji Recepowi Erdoganowi 9 października. Autentyczność listu, który swoim tonem wywołał szereg kontrowersji, potwierdził agencji AFP Biały Dom.