X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
budżet UE 2021-2027

Europosłowie: plan strategiczny dla UE może się zmienić

Plan strategiczny dla krajów UE na lata 2019-2024 miał być w tym tygodniu przyjęty przez przywódców UE. Dziennikarze dotarli do dokumentu i zauważyli, że omija główne konflikty między państwami UE. Czy tak już zostanie? Europosłowie w Trójce wskazali, że instytucje UE będą się nim zajmować zapewne w drugiej połowie roku. Dopiero w grudniu ma być bowiem wybrana nowa Komisja Europejska, oczekuje się też na wynik wyborów w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 budżet unijny budżet UE 2021-2027 Bogusław Liberadzki Kosma Złotowski

M. Kidawa-Błońska (PO) o zmianach w Kodeksie karnym

- Ustawa dot. zmian w Kodeksie karnym, wprowadzona wbrew regulaminowi Sejmu, nie rozwiąże żadnego problemu związanego z pedofilą. Żeby tak się stało, powinna powstać wspólna komisja rządu z Episkopatem, z udziałem przedstawicieli Kościoła - powiedziała w audycji "24 pytania" Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Kidawa-Błońska Platforma Obywatelska Unia Europejska budżet UE 2021-2027 budżet unijny pedofilia Sejm kodeks karny

Propozycje budżetowe KE. Politycy PiS i PO komentują

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jest w stanie wynegocjować 100 mld zł więcej z funduszy Unii Europejskiej niż PiS. O deklaracji polityka w "Pulsie Trójki" rozmawiali Jadwiga Wiśniewska, europosłanka Prawa i Sprawiedliwości oraz Jan Grabiec, rzecznik prasowy PO. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Jadwiga Wiśniewska Jan Grabiec budżet unijny budżet UE 2021-2027

NASZ WYWIAD Minister rozwoju: przed nami trudne rozmowy ws. budżetu UE

- Prace techniczne w sprawie wieloletniego budżetu mają szansę zakończyć się w czerwcu. W październiku mogą zapaść kluczowe decyzje w Radzie Europejskiej – zapewne już przy nowym Parlamencie Europejskim i przy nowej komisji – mówił minister rozwoju i inwestycji Jerzy Kwieciński, pytany przez portal PolskieRadio24.pl o harmonogram prac ws. wieloletniego budżetu UE.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Jerzy Kwieciński budżet UE 2021-2027 budżet ue Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju Unia Europejska

Trybunał Obrachunkowy UE za powiązaniem funduszy z praworządnością

Europejski Trybunał Obrachunkowy poparł pomysł powiązania unijnych funduszy z praworządnością, ale zastrzegł, że potrzebne są jasne kryteria. Propozycję uzależnienia wypłat z unijnego budżetu od rządów prawa i niezależności sądownictwa przedstawiła kilka miesięcy temu Komisja Europejska, co wywołało mieszane reakcje w Unii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Bruksela budżet ue budżet UE 2021-2027 nowy budżet UE Europa

NASZ WYWIAD Nadchodzi rewolucja w UE? Budżet euro, zmiana traktatów?

W UE już 19 państw jest w strefie euro, inne, w tym Bułgaria, Chorwacja i Rumunia zapewne wkrótce do niej przystąpią. Polska musi uważnie przyglądać tej dynamice, by nie znaleźć się na marginesie – mówi portalowi PolskieRadio.pl Marta Makowska (PISM), analizując plan reform UE, nakreślony liderów Francji i Niemiec. Zakłada on m.in. budżet strefy euro.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś NASZ WYWIAD Unia Europejska euro Francja Niemcy Emmanuel Macron Angela Merkel budżet ue budżet UE 2021-2027 Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

Cała Unia potrzebuje wsparcia, a nie tylko strefa euro

Do inicjatywy tworzenia osobnego budżetu strefy euro podchodzimy bardzo sceptycznie. Polska byłaby natomiast gotowa płacić do wspólnej kasy większe środki, by stworzyć dodatkowe mechanizmy stabilizujące gospodarkę, pod warunkiem, że korzystałyby z nich wszystkie państwa UE, a nie tylko strefa euro – zadeklarowała w wywiadzie dla PAP minister finansów, prof. Teresa Czerwińska.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Finansów strefa euro budżet UE 2021-2027 finanse

"W UE panuje pewna uznaniowość w ocenie niektórych faktów"

Opozycja zaapelowała do Brukseli, żeby zamroziła środki unijne dla Polski. My niczego nie chcemy zamrażać, my chcemy rozgrzać polską gospodarkę – powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Opola premier Mateusz Morawiecki. W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 komentarz politologów – dra Dawida Piekarza i Pawła Krulikowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 budżet ue budżet UE 2021-2027 Unia Europejska Polityka zagraniczna Polski gospodarka polska