X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wołodymyr Zełenski rozmawiał telefonicznie z Władimirem Putinem

14.02.2020 16:54
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozmawiał telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Obaj przywódcy, jak poinformowały służby prasowe ukraińskiego prezydenta, omówili realizację uzgodnień co do Donbasu poczynionych w grudniu zeszłego roku podczas spotkania w tzw. formacie normandzkim.
Audio
  • Ukraina: Wołodymyr Zełenski rozmawiał telefonicznie z Władimirem Putinem. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Wołodymyr Zełenski i Władimir Putin
Wołodymyr Zełenski i Władimir PutinPAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO & PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie internetowej ukraińskiego prezydenta - Wołodymyr Zełenski i Władimir Putin rozmawiali o realizacji ustaleń formatu normandzkiego. Omówili też przygotowania do następnego spotkania przywódców normandzkiej czwórki. Jak napisano - szczególna uwaga została poświęcona zwolnieniu obywateli Ukrainy przetrzymywanych w Donbasie, na Krymie i w Rosji.

Do spotkania przywódców Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji w ramach formatu normandzkiego doszło w Paryżu 9 grudnia zeszłego roku. Umówiono się wówczas co do wymiany części więźniów z prorosyjskimi separatystami z Donbasu. Do wymiany takiej doszło pod koniec roku. Natomiast inne punkty ustaleń nie zostały zrealizowane - w tym m.in. wstrzymanie ognia w Donbasie.

W Paryżu Rosja forsowała też przeprowadzenie lokalnych wyborów w Donbasie, jako część uregulowania sytuacji w tym regionie. Ukraina zgodziła się na to pod warunkiem wycofania z Donbasu obcych wojsk, oraz odzyskania kontroli nad granicą z Rosją.

IAR/dad

We Lwowie wykład o prawie rzymskim w ramach Spotkań Ossolińskich

14.02.2020 11:18
Ks. prof. Franciszek Longchamps de Bérier, krewny ostatniego rektora Uniwersytetu Jana Kazimierza, wystąpił z wykładem we Lwowie. Sala Biblioteki im. Stefanyka w historii elitarnych Spotkań Ossolińskich nigdy nie była tak wypełniona. Zabrakło krzeseł nie tylko w sali bibliotecznej, ale również na galerii. Na wydarzenie licznie przybyli lwowscy Polacy, przedstawiciele ukraińskiej inteligencji i studenci prawa z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Litwa: rozwiązanie problemu "Orlenu" pomogło stosunkom polsko-litewskim

14.02.2020 12:35
Ustępstwa Litwy wobec koncernu "Orlen", który zarządza rafinerią w Możejkach pomogły w obustronnych stosunkach. Takie przekonanie wyraził prezydent Gitanas Nauseda w wywiadzie udzielonym portalowi Delfi.

IPN prezentuje komputerową wersję gry Polskie Państwo Podziemne

14.02.2020 14:33
Z plansz na monitory komputerów - Instytut Pamięci Narodowej przedstawił multimedialną wersję gry edukacyjnej "Polskie Państwo Podziemne". Ilustruje ona zasady i skalę działalności struktur konspiracji, poprzez sylwetki osób, które je współtworzyły. Publikacja komputerowej wersji gry wiąże się z przypadającą dziś 78. rocznicą przemianowania Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową, będącej istotną częścią podziemnego państwa.