X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

KE dała zgodę na zwolnienie z VAT-u importowanego sprzętu medycznego

03.04.2020 16:10
Jest zgoda Komisja Europejskiej na zwolnienie z VAT-u sprzętu medycznego importowanego spoza Unii, o co zabiegała między innymi Polska. Potwierdziły się tym samym nieoficjalne informacje brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej sprzed kilku dni. Urzędnicy w Komisji mówili Beacie Płomeckiej, że sytuacja jest szczególna i decyzja będzie pozytywna.
Transport sprzętu
Transport sprzętuPAP/EPA/TIBOR ILLYES

Początkowo grupa krajów, która chciała, by importowany sprzęt medyczny był zwolniony z VAT-u nie była liczna, dziś okazało się, że wszystkie państwa zdecydowały się prosić Brukselę o zgodę.

Z VAT-u zwolnione zostaną maski i środki ochrony osobistej, a także testy na koronawirusa, oraz respiratory. Ta decyzja ma obowiązywać przez sześć miesięcy z możliwością wydłużenia.

IAR/dad

Jacek Czaputowicz: Rosja zwiększyła aktywność dezinformacyjną

03.04.2020 13:02
W razie zagrożenia NATO jest zdolne do działania - zapewnił po zakończeniu wideokonferencji szefów MSZ państw NATO minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Dodał przy tym, członków Sojuszu niepokoi wyraźna aktywność dezinformacyjna Rosji.

Jubileusz Polskiej Biblioteki Biblary w Dublinie

04.04.2020 09:00
Ważną i ciekawą działalność prowadzi już 13 lat Polska Biblioteka w Dublinie. Jej historię przypomina Aneta Kubas, prezes Biblary.

Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza uczniów do udziału w rozgrywkach e-sportowych

03.04.2020 13:43
Grarantanna Cup to cyfrowa liga przygotowana z myślą o uczniach, którzy nie mogą opuszczać domów