X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rozmowa prezydentów Polski i USA. "Wyślemy misję medyczną do Chicago"

19.04.2020 08:20
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z prezydentem Donaldem Trumpem o współpracy polsko-amerykańskiej w dobie epidemii, zaangażowaniu NATO w walce z koronawirusem i współpracy gospodarczej - przekazał w sobotę wieczorem szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
Audio
  • Krzysztof Szczerski o wysłaniu polskiej misji medycznej do Chicago (IAR)
  • Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski o większym zaangażowaniu NATO w przeciwdziałanie pandemii koronawirusa (IAR)
Andrzej Duda i Donald Trump podczas ostatniego spotkania w Waszyngtonie
Andrzej Duda i Donald Trump podczas ostatniego spotkania w WaszyngtonieJakub Szymczuk/KPRP
Krzysztof Szczerski poinformował, że prezydenci Polski i USA Andrzej Duda i Donald Trump odbyli półgodzinną rozmowę telefoniczną. Jak przekazał, odbyła się ona z inicjatywy amerykańskiego przywódcy.
Szef gabinetu prezydenta dodał, że rozmowa dotyczyła trzech zagadnień: współpracy polsko-amerykańskiej w dobie epidemii, zaangażowania NATO w walce z koronawirusem oraz współpracy gospodarczej w zwalczaniu ekonomicznych konsekwencji epidemii koronawirusa.

Jak mówił Krzysztof Szczerski, jeśli chodzi o współpracę dwustronną poruszono trzy tematy. Pierwszym z nich jest współpraca instytutów badawczych Polski i USA w badaniach nad szczepionką i lekiem na koronawirusa. - Tutaj jest deklaracja otwartości strony amerykańskiej na współpracę z polskimi ekspertami i wspólnych badań nad szczepionką i lekiem na tę chorobę - podkreślił minister.

- Po drugie, kwestia nowoczesnych, szybkich testów na koronawirusa, które Polska chce pozyskać z USA. Tu jest otwartość strony amerykańskiej na taką współpracę w dostarczeniu do Polski tych nowoczesnych testów - przekazał Krzysztof Szczerski.

Trzecia kwestia odnosząca się do współpracy dwustronnej - jak poinformował szef gabinetu prezydenta - dotyczy wysłania polskiej misji medycznej do Chicago w stanie Illinois. Jak mówił Krzysztof Szczerski, polscy medycy mają wesprzeć tamtejszą służbę zdrowia, a także odbyć praktykę w leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem.


IAR/PAP/dad

Akcja "Polskie szwalnie". Prezydent: rodzime firmy dostarczą miliony maseczek

16.04.2020 16:12
- W akcję "Polskie szwalnie" włączyły się polskie firmy, głównie odzieżowe, które produkują maseczki. Będą one dostarczane w milionach sztuk, nie tylko na polski rynek - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda wspomina Lecha Kaczyńskiego: pokazywał nam, że polityka jest służbą

18.04.2020 17:44
Prezydent Andrzej Duda napisał na Twitterze, że prezydent Lech Kaczyński pokazywał, że polityka jest służbą. Dziś mija 10 lat od pochowania pary prezydenckiej na Wawelu.

Ambasador USA o relacjach polsko-amerykańskich: bliższe niż kiedykolwiek

19.04.2020 09:08
- Relacje polsko-amerykańskie są bliższe niż kiedykolwiek, razem jesteśmy silniejsi. Dziękujemy Polsce za gotowość do wysłania misji medycznej do Chicago - oświadczyła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher po sobotniej rozmowie telefonicznej prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa.