X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja przygotowuje zbrojne prowokacje wymierzone w Ukrainę

01.04.2021 17:25
Władze w Kijowie twierdzą, że Rosja przygotowuje zbrojne prowokacje wymierzone w Ukrainę. Według ukraińskiego ministerstwa obrony, mają się one odbyć na terenie objętego działaniami zbrojnymi Donbasu. Rosyjskie wojska mogą też próbować zająć terytoria kontrolowane przez siły rządowe.
Audio
  • Rosja przygotowuje zbrojne prowokacje wymierzone w Ukrainę. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Konwój opancerzonych pojazdów ukrainskich
Konwój opancerzonych pojazdów ukrainskichspecnaz / Shutterstock.com

W oświadczeniu ministerstwa obrony napisano, że ukraiński wywiad wojskowy posiada informacje, iż Federacja Rosyjska czyni przygotowania do działań mających sprowokować Ukrainę do wojskowej odpowiedzi. Działania Rosji mają też mieć na celu zwiększenie wojskowej obecności rosyjskich wojsk w Donbasie pod pretekstem obrony rosyjskich obywateli na terenie tak zwanej Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowej.

Oprócz tego, ukraiński wywiad wojskowy nie wyklucza prób wkroczenia rosyjskich wojsk na teren Ukrainy. Jak napisano, rosyjscy dyplomaci i rosyjskie media otrzymali wytyczne, aby rozpowszechniać informacje o rzekomych agresywnych działaniach Ukraińskich Sił Zbrojnych, a także rzekomo pokojowych działaniach Federacji Rosyjskiej.

W tym tygodniu ukraiński Sztab Generalny poinformował o znacznym zwiększeniu sił rosyjskich na przy granicy z Ukrainą, na okupowanym Krymie i w Donbasie.

Z ukraińskich danych wynika, że Rosja do tej pory rozdała około 300 tysięcy swoich paszportów w zajętych przez prorosyjskich separatystów częściach obwodów donieckiego i ługańskiego.

PAP PAP

IAR/dad

BBC: Kreml wydał miliardy rubli na ochronę Putina przed koronawirusem

01.04.2021 12:53
Podczas pandemii koronawirusa w Rosji władze wydały miliardy rubli na system obserwacji i kwarantanny osób kontaktujących się z prezydentem Władimirem Putinem - oceniła rosyjska redakcja BBC. Chodzi o urzędników, medyków, załogi samolotów, dziennikarzy.

Media na Białorusi: działaczce ZPB Marii Tiszkowskiej postawiono zarzuty karne

01.04.2021 14:08
Maria Tiszkowska, działaczka Związku Polaków na Białorusi z Wołkowyska, która od tygodnia przebywa w areszcie, usłyszała w czwartek zarzuty w ramach sprawy karnej o "podżeganie do nienawiści". Informację tę podał prowadzony przez ZPB portal Znadniemna.pl, powołując się na rodzinę Tiszkowskiej.

Wpływowy niemiecki polityk apeluje o moratorium na budowę Nord Stream 2

01.04.2021 15:49
Koordynator rządu Niemiec ds. współpracy transatlantyckiej Peter Beyer zaapelował o moratorium na budowę gazociągu Nord Stream 2. Jak powiedział tygodnikowi "WitrschaftsWoche" projekt jest poważną przeszkodą w ożywieniu stosunków atlantyckich.