X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

PE krytykuje Rosję za represje wobec organizacji pozarządowych i zatrzymanie Piwowara

11.06.2021 09:29
Parlament Europejski w przyjętej rezolucji skrytykował Rosję za represje wobec organizacji pozarządowych z unijnych krajów i USA oraz aresztowanie opozycjonisty Andrieja Piwowarowa. Deputowani uważają, że konieczne są kolejne sankcje wobec Rosji. Były dyrektor ruchu "Otwarta Rosja" został wyprowadzony z pokładu samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT tuż przed odlotem z Petersburga. Jest on oskarżony o współpracę z "niepożądaną organizacją" za co grozi w Rosji do 6 lat łagru.
Audio
  • PE krytykuje Rosję i sugeruje unijnym krajom sankcje - materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneHadrian/Shutterstock

Europosłowie wezwali do natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia Andrieja Piwowarowa i wszystkich osób ściganych na mocy ustawy o "organizacjach niepożądanych" oraz przeciwników politycznych i obrońców praw człowieka oskarżanych o bycie "obcymi agentami".

Deputowani zażądali wycofania tych przepisów. Przyjęcie rezolucji poprzedziła debata. Europoseł z grupy chadeków Andrius Kubilius mówił, że sytuacja w Rosji się pogarsza. - Nie możemy się łudzić, że pod rządami Putina to się zmieni. Kreml buduje nowy mur i odgradza się od demokracji oraz osób, którzy domagają się zmian - dodał.

- Najlepszą reakcją byłoby natychmiastowego zatrzymanie budowy Nord Stream 2. Musimy przestać okazywać cierpliwość wobec polityków z Federacji Rosyjskiej - tak z kolei mówiła Anna Fotyga, wypowiadając się w imieniu grupy chadeków. W przyjętej rezolucji europosłowie zaapelowali przedstawicieli Komisji Europejskiej i unijnych krajów by rozważyli zaostrzenie sankcji wobec Rosji.

Deputowani potępili też tych unijnych polityków, którzy pracują dla rosyjskich koncernów takich jak Gazprom czy Rosnieft.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Parlament Europejski

Wiceszef MSZ: rząd niemiecki zagwarantował 2 mln euro na remont Domu Polskiego w Bochum

10.06.2021 22:31
Rząd niemiecki zagwarantował 2 mln euro na remont Domu Polskiego w Bochum - powiedział w czwartek wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Ocenił, że to pierwszy, ale ważny krok do tego, by w najbliższych miesiącach rozpoczęły się prace zabezpieczające budynku.

Więzionemu Andrzejowi Poczobutowi miano proponować wyjazd do Polski, ale się nie zgodził

11.06.2021 09:09
Z listów od męża wynika, że 27 maja został zawieziony do Komitetu Śledczego, gdzie złożono mu jakąś propozycję, na którą on się nie zgodził – powiedziała żona Andrzeja Poczobuta, Oksana. Jej zdaniem działacz ZPB mógł otrzymać propozycję wyjścia z aresztu w zamian za opuszczenie Białorusi.