X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Para prezydencka złoży wizytę w Katarze

03.12.2021 11:33
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożą w sobotę i niedzielę wizytę w Katarze. - Katar pozostaje jednym z naszych najważniejszych partnerów, jeżeli chodzi o pozyskiwanie LNG i ta rola będzie wzrastać - mówił szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
Para prezydencka Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda
Para prezydencka Agata Kornhauser-Duda i Andrzej DudaTwitter/KPRP

- Jutro zaczyna się wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Katarze, który jest jednym z największych producentów i eksporterów LNG – gazu, na który Polska postawiła budując gazoport w Świnoujściu i rozbudowując system gazoportów i przesyłu gazu – mówił dziennikarzom Kumoch.

- Wizyta jest szczególnie ważna wobec tego, co się dzieje na rynkach: wzrostu ceny surowca oraz szantażów gazowych, które się odbywają niedaleko naszych granic. Niedawno ofiarą takiego szantażu padała Mołdawia; liczymy się z tym, że prędzej czy później ofiarą może paść Ukraina. Polska bardzo mocno dąży do tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo surowców sobie – to bezpieczeństwo jest zapewnione – ale również swoim partnerom i w ten sposób uniemożliwić ich terroryzowanie - podkreślił Kumoch.

Spotkanie z emirem i premierem

Przekazał, że podczas wizyty prezydent spotka się z emirem Kataru, a także premierem tego kraju. Andrzej Duda weźmie również udział w polsko-katarskim okrągłym stole biznesowym. Kumoch poinformował, że w czasie rozmów poruszane będą nie tylko kwestie LNG, ale również ewentualne inwestycje katarskie w poszukiwanie alternatywnych źródeł energii.

Szef BPM przypomniał, że przed wizytą prezydent spotkał się z wicepremierem, ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem, pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotrem Naimskim, prezesami spółek Skarbu Państwa, które są odpowiedzialne za surowce energetyczne, a także z ekspertami w tej dziedzinie. - Pan prezydent przykłada do tej wizyty bardzo dużą wagę, ponieważ uważa, że bezpieczeństwo energetyczne kraju jest jednym z najistotniejszych zagadnień - oświadczył minister.

- Katar pozostaje jednym z naszych najważniejszych partnerów, jeżeli chodzi o pozyskiwanie surowca i ta rola będzie wzrastać. Spodziewamy się również rozwoju stosunków handlowych w innych dziedzinach - podkreślił minister.

Zapowiedział, że podczas wizyty prezydent będzie omawiał także sytuację na polsko-białoruskiej granicy. "Sam byłem w Katarze z wizytą przygotowawczą. Przekazałem naszą wdzięczność i pewne uznanie dla strony katarskiej, że pomimo posiadania dużego lotniska, dużych linii lotniczych, Katar nie brał w żaden sposób udziału w operacji przemytu migrantów - wskazywał Kumoch.

- Natomiast ze strony katarskiej jest pełne zrozumienie dla naszego stanowiska. Bardzo jasno wybrzmiało w czasie rozmów, że ludzie z Bliskiego Wschodu są wykorzystywani przez reżim Alaksandra Łukaszenki, który naraża ich życie i zdrowie, a nasza postawa utrudnia oszukiwanie ludzi na Bliskim Wschodzie i transportowanie ich na Białoruś, gdzie są cynicznie i brutalnie przez reżim oszukiwani - dodał.


IAR/PAP/dad

Archiwum IPN poszukuje informacji o bohaterach ze zdjęcia Henryka Śmigacza

02.12.2021 15:26
Archiwum IPN poinformowało w czwartek, że poszukuje informacji o bohaterach ze zdjęcia Henryka Śmigacza. Fotografia przedstawia dwoje młodych ludzi na tle zniszczonej Warszawy.

Unijni ministrowie zatwierdzili sankcje wobec Białorusi za kryzys migracyjny

02.12.2021 15:43
Unijni ministrowie zatwierdzili sankcje wobec Białorusi za atak hybrydowy na Wspólnotę z wykorzystaniem migrantów - dowiedziała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. W środę zielone światło dali ambasadorowie państw członkowskich. Restrykcje wejdą w życie po publikacji decyzji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, co ma nastąpić jeszcze w czwartek i wtedy okaże się, kto dokładnie został wpisany na czarną listę.

Będą kolejne sankcje dla Białorusi? Wiceszef MSZ: lobbujemy, by UE reagowała zdecydowanie

03.12.2021 09:21
Kolejny pakiet sankcji Białorusi to będzie decyzja państw członkowskich, natomiast Polska lobbuje za tym, żeby UE reagowała solidarnie i w sposób zdecydowany; sankcje nie mogą być wymierzone w obywateli białoruskich, tylko w reżim - powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.