X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Unijni ministrowie zatwierdzili sankcje wobec Białorusi za kryzys migracyjny

02.12.2021 15:43
Unijni ministrowie zatwierdzili sankcje wobec Białorusi za atak hybrydowy na Wspólnotę z wykorzystaniem migrantów - dowiedziała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. W środę zielone światło dali ambasadorowie państw członkowskich. Restrykcje wejdą w życie po publikacji decyzji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, co ma nastąpić jeszcze w czwartek i wtedy okaże się, kto dokładnie został wpisany na czarną listę.
Audio
  • Ministrowie UE zatwierdzili sankcje wobec Białorusi za kryzys migracyjny. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/martinbertrand.fr

Z nieoficjalnych informacji brukselskiej korespondentki Polskiego Radia wynika, że sankcjami zostało objętych 17 osób, które będą miały zakaz wjazdu do Unii i zamrożone pieniądze w europejskich bankach oraz 11 firm, których aktywa we Wspólnocie zostaną zablokowane.

To piąty pakiet sankcyjny wobec białoruskiego reżimu od jesieni ubiegłego roku, ale pierwszy za sztuczne wywołanie kryzysu migracyjnego na granicy. Poprzednie cztery rundy restrykcji były nakładane za sfałszowanie wyborów prezydenckich w sierpniu ubiegłego roku, represje wobec obywateli, w tym mniejszości polskiej na Białorusi i porwanie samolotu z Ramanem Pratasiewiczem.

Obecnie na czarnej liście jest ponad 160 osób a także kilkanaście firm wspierających reżim w Mińsku. Unia rozpoczęła też już prace nad szóstym pakietem i - jak wynika z wypowiedzi dyplomatów w Brukseli - sankcjami może być objętych kolejnych kilkaset osób oraz firm.

IAR/dad

Media na Ukrainie: z separatystycznych republik w Donbasie masowo wyjeżdżają mieszkańcy

02.12.2021 13:25
Mieszkańcy samozwańczych republik w Donbasie na wschodzie Ukrainy masowo wyjeżdżają w obawie przed eskalacją konfliktu i w związku z problemami finansowymi - podają w czwartek ukraińskie media, powołując się na jedną z organizacji pozarządowych.

Rosyjska gra gazem. Stanisław Żaryn: energetyka narzędziem agresji Kremla

02.12.2021 14:15
Rosja w swoich działaniach prowadzonych przeciwko Europie, w szczególności Europie Środkowo-Wschodniej, od lat wykorzystuje różnorodne narzędzia, często trudne do zidentyfikowania i na pierwszy rzut oka niemające nic wspólnego z agresją jednego państwa wobec drugiego - pisze Stanisław Żaryn na łamach portalu TVP.Info. Jak zaznacza rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, dopiero spojrzenie z dystansu i przyjęcie szerszej perspektywy pozwala dostrzec realne zagrożenia wynikające z celów i agresywnej natury rosyjskiego oddziaływania.

Archiwum IPN poszukuje informacji o bohaterach ze zdjęcia Henryka Śmigacza

02.12.2021 15:26
Archiwum IPN poinformowało w czwartek, że poszukuje informacji o bohaterach ze zdjęcia Henryka Śmigacza. Fotografia przedstawia dwoje młodych ludzi na tle zniszczonej Warszawy.