X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Krwawe starcia w Kazachstanie. Minister Zbigniew Rau rozmawiał z szefem MSZ tego kraju

10.01.2022 16:44
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau rozmawiał ze swoim kazachskim odpowiednikiem Mukhtarem Tileuberdim na temat sytuacji w jego kraju. "Jako Przewodniczący OBWE podkreśliłem konieczność dochowania zobowiązań wynikających z uczestnictwa w Organizacji - w tym przestrzegania praw człowieka" - napisał na Twitterze Zbigniew Rau.
Putin pokazał, że w ciągu kilku godzin jest w stanie okupować Kazachstan - powiedział gen. Roman Polko
Putin pokazał, że w ciągu kilku godzin jest w stanie okupować Kazachstan - powiedział gen. Roman PolkoPAP/EPA/STRINGER

W Kazachstanie obowiązuje żałoba. Jak podało tamtejsze Ministerstwo Zdrowia, w niedawnych zamieszkach zginęło ponad 160 osób, w tym 16 funkcjonariuszy sił porządkowych. Kazachstańskie media poinformowały o zatrzymaniu prawie ośmiu tysięcy osób, w tym obcokrajowców. Zamieszki wybuchły 2 stycznia, gdy rząd ogłosił drastyczną podwyżkę cen paliw.

Przez kilka dni demonstranci próbowali zająć budynki rządowe i redakcje państwowych stacji telewizyjnych. W części ośrodków zdemolowano sklepy, biura rządzącej partii oraz próbowano zniszczyć bankomaty. Obecnie sytuację kontrolują siły porządkowe.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Kazachstan Zbigniew Rau

Inwestycje zagraniczne o wartości 3,5 mld euro. Rośnie zainteresowanie przedsiębiorców Polską

10.01.2022 16:50
Zagraniczne firmy zainwestowały w Polsce w 2021 r. przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu ponad 3,5 mld euro, czyli o 800 mln euro więcej niż przed rokiem. Największymi inwestorami byli: Korea Południowa, Niemcy i Stany Zjednoczone.

"Agresor nie ma prawa stawiać żądań". Wicepremier Ukrainy rozmawiała z szefem NATO o Rosji

10.01.2022 14:28
- Rosja, jako agresor, nie ma prawa stawiać żądań - powiedziała w Brukseli wicepremier Ukrainy Olga Stefaniszyna po rozmowach z sekretarzem generalnym Sojuszu Północnoatlantyckiego Jensem Stoltenbergiem. To spotkanie poprzedziło posiedzenie Komisji NATO-Ukraina z udziałem ambasadorów 30 krajów i wiceszefowej rządu w Kijowie.