X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Raport komisji smoleńskiej. Mateusz Morawiecki: wnioski zostały wyciągnięte we właściwy sposób

12.04.2022 12:11
- Raport podkomisji szeroko pokazał, jak przebiegała katastrofa w Smoleńsku. Liczę, że prokuratura przedstawi swoją wersję i doprowadzi do aktów oskarżenia - powiedział podczas wystąpienia premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawieckie podkreślił, że raport podkomisji szeroko pokazał, jak przebiegała katastrofa w Smoleńsku i wnioski zostały wyciągnięte we właściwy sposób
Premier Mateusz Morawieckie podkreślił, że raport podkomisji szeroko pokazał, jak przebiegała katastrofa w Smoleńsku i wnioski zostały wyciągnięte we właściwy sposóbPAP/Paweł Supernak

Mateusz Morawiecki odniósł się do najnowszych ustaleń podkomisji smoleńskiej i stwierdził, że "raport podkomisji szeroko pokazał, jak przebiegała katastrofa w Smoleńsku". - Wnioski zostały wyciągnięte we właściwy sposób. Liczę, że prokuratura przedstawi swoją wersję i doprowadzi do aktów oskarżenia - powiedział premier. Zapowiedział podjęcie działań prokuratorskich w sprawie pociągnięcia do odpowiedzialności osób stojących za katastrofą smoleńską. Będzie to możliwe na podstawie zaprezentowanego raportu.

Szef rządu podkreślił, że w tej sprawie strona polska zwróci się również do instytucji międzynarodowych.

Eksplozja w lewym skrzydle

Podkomisja zaprezentowała "Raport z badania zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu Tu-154M nr 101 nad lotniskiem Smoleńsk Siewiernyj na terenie Federacji Rosyjskiej".

Według jej ustaleń bezpośrednią przyczyną katastrofy był wybuch w lewym skrzydle samolotu. Przewodniczący podkomisji Antoni Macierewicz powiedział, że badania wskazały dokładne miejsce i czas eksplozji, która zniszczyła skrzydło samolotu i zapoczątkowała katastrofę. Wybuch nazwał "aktem bezprawnej ingerencji strony rosyjskiej w statek powietrzny".

Posłuchaj
00:13 11683790_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki o raporcie podkomisji smoleńskiej (IAR) 

- Komisja zlokalizowała miejsce i czas eksplozji - podkreślił Antoni Macierewicz. Następnie - jak mówił - kilkanaście metrów nad ziemią wystąpiła eksplozja w centropłacie, która zniszczyła samolot i zabiła polską delegację.

Podczas konferencji zaprezentowano grafikę przedstawiającą pozycję samolotu w momencie wybuchu naniesioną na zdjęcie satelitarne z 10 kwietnia 2010 r. - Widać, że samolot znajdował się wówczas ponad 100 metrów przed brzozą - podano.

- Komisja podtrzymała decyzję zawartą w raporcie technicznym z 11 kwietnia 2018 r. o unieważnieniu raportu końcowego z badania zdarzenia lotniczego samolotu Tu-154M (...) z dnia 29 lipca 2011 roku (tzw. raport komisji Millera - red.) - mówił Macierewicz. Jak wyjaśnił, punktem wyjścia prac komisji była analiza decyzji dotyczącej remontu Tu-154M, a następnie przygotowań do wizyty polskiej delegacji z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele w Katyniu.


IAR/PAP/PR24/dad

Wołodymyr Zełenski: traktujemy poważnie zagrożenie użyciem przez Rosjan broni chemicznej

12.04.2022 09:01
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w poniedziałek wieczorem w wideo na Facebooku, że siły rosyjskie mogą użyć broni chemicznej na Ukrainie, a Kijów to zagrożenie traktuje bardzo poważnie. Nie potwierdził jednak, jakoby w Mariupolu Rosjanie użyli tego rodzaju broni.

Rosjanie w Mariupolu mogli wykorzystać broń chemiczną

12.04.2022 09:53
Rosyjskie wojsko wykorzystało w poniedziałek wieczorem przeciwko ukraińskim żołnierzom i cywilom w Mariupolu trującą substancję nieznanego pochodzenia - poinformował pułk Azow. Według niego substancję zrzucono z drona.

Rosja stała się "krainą orków". Rosyjscy internauci wstydzą się za swój kraj

12.04.2022 11:26
Część rosyjskich i zagranicznych internautów nazywa Rosję „krainą orków”. To odwołanie do potworów ślepo wykonujących rozkazy swoich mocodawców, zaczerpnięte z powieści Johna Tolkiena. Potwierdzeniem takiej oceny są między innymi fotografie publikowane przez Rosjan, którzy wyrażają poparcie dla Władimira Putina i działań rosyjskiej armii na terytorium Ukrainy.