Polskie Radio
Section05
Antoni Macierewicz

Niebawem kongres Prawa i Sprawiedliwości. Antoni Macierewicz: będą zmiany w partii

- Będą zmiany strukturalne i organizacyjne w partii, bo mamy wszyscy świadomość, że wyzwania przed którymi stanęła Polska, wymagają nieprawdopodobnego wysiłku i determinacji - powiedział w Polskim Radiu 24 o nadchodzącym kongresie Prawa i Sprawiedliwości wiceprezes partii Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Antoni Macierewicz partie polityczne wybory rząd POLSKA polityka Polskie Radio 24

Krajowy Plan Odbudowy. Macierewicz: to nie pieniądze, a sposób ich użycia rozstrzyga o przyszłości

- Same pieniądze nie rozstrzygają o przyszłości państwa, ale sposób ich użycia. Kładłbym nacisk na świadomość narodową czy sprawność rządową. Niebezpieczeństwa jakie są przed Polską, Europą i światem zachodnim są olbrzymie - powiedział o środkach z Planu Odbudowy Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Program Odbudowy pieniądze fundusze unijne Unia Europejska pandemia zjednoczona prawica koalicja obywatelska lewica Antoni Macierewicz POLSKA polityka Polskie Radio 24

Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy. Antoni Macierewicz: sprawa jedności jest poza wszelką dyskusją

- Napięta sytuacja w Zjednoczonej Prawicy jest tylko produktem medialnym. Dyskusja dotyczy problemów z UE i strukturą działania ws. nowego ładu. Nie jest przedmiotem dyskusji utrzymanie jedności w Zjednoczonej Prawicy. Sprawa jest poza jakąkolwiek dyskusją - powiedział o sytuacji w koalicji rządzącej Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina rząd POLSKA polityka Polskie Radio 24 Antoni Macierewicz

Film o katastrofie smoleńskiej. Sakiewicz: trzeba pytać, czy pani Kopacz była w stanie, w którym mogła się kontrolować

- Jako dziennikarze mamy prawo pytać, czy pani Kopacz była w stanie, w którym mogła się kontrolować. Przecież takich zdjęć normalny, trzeźwy człowiek nie jest w stanie zrobić, nawet przy zdolnościach intelektualnych pani Kopacz. To niewyobrażalne - powiedział redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz o zdjęciach Ewy Kopacz wykonanych po katastrofie smoleńskiej w prosektorium.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Smoleńsk Ewa Kopacz Antoni Macierewicz POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Tomasz Sakiewicz media Michał Rachoń

Rosyjskie wojska przy granicy z Ukrainą. Macierewicz: Moskwa chce wpłynąć na Berlin

- Rosja świadomie zwiększa napięcie i zagrożenie agresją właśnie po to, by wpłynąć na politykę niemiecką, ale nie sądzę, żeby to w jakikolwiek sposób mogło zakwestionować stanowisko Stanów Zjednoczonych - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były szef MON, poseł PiS i wiceprezes tej partii, pytany o koncentrację wojsk przy wschodniej granicy Ukrainy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Tadeusz Płużański USA Niemcy Ukraina Rosja

Antoni Macierewicz: polscy piloci nie popełnili w Smoleńsku żadnego błędu

- Polscy piloci, mniej więcej od godziny 8 czasu polskiego, mówili jasno i wielokrotnie powtarzali, że nie mają zamiaru lądować, że zrobią tylko kontrolne podejście - do wysokości 100 m - i odejdą na drugi krąg, na lotnisko zapasowe w Mińsku - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Antoni Macierewicz, szef podkomisji ds. zbadania katastrofy smoleńskiej. - Polscy piloci nie popełnili żadnego błędu - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Katarzyna Gójska katastrofa smoleńska Smoleńsk lotnictwo

"Polska będzie stawiać tę sprawę na forach międzynarodowych". Suski o raporcie dot. katastrofy smoleńskiej

Na podstawie raportu podkomisji Antoniego Macierewicza Polska wystąpi do organizacji międzynarodowych, aby skłoniły Rosję, by ta oddała Polsce wrak TU-154M. Takie kroki zapowiedział w TVP Info poseł PiS Marek Suski, stojący też na czele Rady Programowej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Suski Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Antoni Macierewicz katastrofa smoleńska polityka

Macierewicz: nagranie z kokpitu TU-154M jest dowodem, że to eksplozja była przyczyną katastrofy

- Nagranie z samolotu jest jednym z materiałów dowodowych, bardzo istotnych, na to, że to eksplozja zniszczyła samolot. Ten wybuch, który został zamieszczony, został znaleziony na rejestratorze z zapisów dźwięków w kokpicie. W tym samym miejscu, gdzie komisja zidentyfikowała urwanie skrzydła - powiedział o ustaleniach komisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego jej przewodniczący, Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska wybuch śmierć prezydent Antoni Macierewicz POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Film z raportu podkomisji smoleńskiej: przyczyną katastrofy dwa wybuchy

Wybuchy w kadłubie i na skrzydle Tu-154M oraz działania Rosjan przyczyniły się do katastrofy smoleńskiej. Świadczą o tym m.in. obecność heksogenu i trotylu na szczątkach wraku tupolewa oraz charakterystyczne dla eksplozji rozmieszczenie ciał ofiar - oto wnioski z wyemitowanego w sobotę filmu podkomisji smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska służby i bezpieczeństwo Antoni Macierewicz Smoleńsk 2021

"W najbliższym czasie zostanie opublikowany". Jacek Sasin o raporcie podkomisji smoleńskiej

- Z tego, co wiem, w najbliższym czasie raport podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza zostanie opublikowany. Myślę, że to jest kwestia raczej najbliższych dni, a na pewno nie miesięcy - poinformował w sobotę minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo polityka Smoleńsk katastrofa samolotu katastrofa smoleńska Antoni Macierewicz Jacek Sasin

"Atak na cały polski naród". Antoni Macierewicz o publikacji "New Yorker"

- Jestem zbulwersowany stanowiskiem Pawła Śpiewaka (…) wstrząsające jest bronienie zarzutu, iż to Polacy są winni wymordowania 3 mln Żydów. Trzeba do tego ogromnej nienawiści do Polski i polskości i gigantycznej nie tylko niewiedzy ale i niechęci do świadomej wiedzy o rzeczywistym przebiegu wydarzeń - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były minister obrony.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Antoni Macierewicz Żydzi Holokaust Tadeusz Płużański II wojna światowa

Powiązania Giertycha z Sokiem z Buraka. Macierewicz: adwokat nie powinien zajmować się szerzeniem nienawiści

- Profil Sok z Buraka sieje nienawiść. Zajmuje się propagowaniem nienawiści w najbardziej brutalny sposób. Fakt współpracy z nimi pana Giertycha i całego jego środowiska świadczy o tym, że są w pełni zaangażowani w propagowanie nienawiści - powiedział o informacjach ujawnionych przez portal tvp.info Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych adwokat SokzBuraka nagrania Antoni Macierewicz POLSKA polityka Polskie Radio 24