Polskie Radio
Section05
Antoni Macierewicz

Macierewicz: małżeństwo Gontarczyków odgrywało czołową rolę w zwalczaniu ks. Blachnickiego

- Oboje państwo Gontarczykowie byli prowadzeni bezpośrednio przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa wydziału 11 departamentu I, czyli wywiadu, który był szczególnie mocno powiązany ze służbami sowieckimi - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Trzaskowski Franciszek Blachnicki służba bezpieczeństwa POLSKA Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz: działania Rafała Trzaskowskiego nieudolne, jako kandydat kompromituje PO

- Działania Rafała Trzaskowskiego w Warszawie mają na celu między innymi wprowadzenie założeń LGBT do wychowania naszych dzieci. To jego drugie oblicze. Decyzja o mianowaniu go oznacza, że Platforma zrezygnowała z próby zwycięstwa w wyborach prezydenckich - powiedział Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce kampania prezydencka Tadeusz Płużański koalicja obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz: wojska USA w Polsce to jedyne narzędzie obrony przed zabójczymi planami Rosji

- Olbrzymim sukcesem Prawa i Sprawiedliwości było doprowadzenie do strategicznego sojuszu między Polską a USA wraz z obecnością wojsk amerykańskich w Polsce, broniących całej flanki wschodniej, ale przede wszystkim Rzeczpospolitej Polskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS, były szef MON i marszałek senior Sejmu IX kadencji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Macierewicz Tadeusz Płużański POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski polityka zagraniczna USA Rosja II wojna światowa Niemcy USA NATO służby i bezpieczeństwo

"Był zawsze dla ludzi, którzy potrzebowali pomocy". Antoni Macierewicz wspomina Stefana Hamburę

- Stefan Hambura był wybitnym polskim patriotą. Jako adwokat szczególne zasługi miał w sprawie zwalczania prawa odbierania polskich dzieci rodzinom polskim w Niemczech - powiedział były szef Ministerstwa Obrony Narodowej i poseł PiS Antoni Macierewicz o zmarłym w sobotę w wieku 59 lat mecenasie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stefan Hambura Antoni Macierewicz odeszli 2020 stosunki polsko-niemieckie

"To czyste bezprawie". Antoni Macierewicz o próbach przełożenia terminu wyborów prezydenckich

- Nie tylko konstytucja jednoznacznie przesądza, że wybory muszą się odbyć w maju, ale domaga się tego absolutna większość Polaków. Niedopuszczalne jest to, aby występować przeciwko wolnym wyborom i wykonywaniu obowiązków urzędników i obywateli - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były szef MON.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka głosowanie korespondencyjne Jarosław Gowin Antoni Macierewicz Tadeusz Płużański

"Były dwie eksplozje. Raport podkomisji już gotowy". Macierewicz o katastrofie smoleńskiej

- Nie było pancernej brzozy, nie było pijanego generała, nie było prezydenta, który wymuszał lądowanie. Nie było polskich niedouczonych, brawurowych, nieodpowiedzialnych pilotów. To wszystko nieprawda - przekonywał w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości. - Był materiał wybuchowy, była eksplozja w skrzydle, była eksplozja w centropłacie. Było zniszczenie samolotu na skutek wybuchu - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość katastrofa w Smoleńsku Antoni Macierewicz Lech Kaczyński

"Były dwie eksplozje. Raport podkomisji już gotowy". Antoni Macierewicz o katastrofie smoleńskiej

- Nie było pancernej brzozy, nie było pijanego generała, nie było prezydenta, który wymuszał lądowanie. Nie było polskich niedouczonych, brawurowych, nieodpowiedzialnych pilotów. To wszystko nieprawda - przekonywał w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości. - Był materiał wybuchowy, była eksplozja w skrzydle, była eksplozja w centropłacie. Było zniszczenie samolotu na skutek wybuchu - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska katastrofa w Smoleńsku Antoni Macierewicz Lech Kaczyński

TYLKO U NAS "To ciężkie przestępstwo". Antoni Macierewicz o słowach posła Sławomira Nitrasa

Poseł PO Sławomir Nitras w programie "Onet rano" wezwał wojsko do buntu. Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz nie może uwierzyć, że takie słowa mogły paść z ust polskiego posła. - To przestępstwo najcięższego gatunku - mówi portalowi PolskieRadio24.pl marszałek senior. Antoni Macierewicz uważa, że wypowiedzią posła powinna jak najszybciej zająć się prokuratura. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Sławomir Nitras Krzysztof Sobolewski Czesław Mroczek

Śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej. Co ustalono w ciągu ostatniego roku?

Za nami kolejny rok śledztwa prowadzonego przez polską prokuraturę w sprawie katastrofy smoleńskiej. Wciąż nie znamy odpowiedzi na najważniejsze pytania - jaka była przyczyna tragedii z 10 kwietnia 2010 roku i kto ponosi winę. Wcześniej od prokuratorów odpowiedzi udzieli zespół Antoniego Macierewicza, który zakończył już prace nad raportem ws. katastrofy smoleńskiej i przedstawi go w ciągu najbliższych kilku dni.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz katastrofa smoleńska prokuratura

Antoni Macierewicz: raport ws. katastrofy smoleńskiej jest gotowy

- Gdy przeżywamy pandemię, łatwiej jest nam zrozumieć, że zdarzają się rzeczy niewyobrażalne. 10 kwietnia 2010 roku poległa cała polska elita, ludzie bez których nie wyobrażaliśmy sobie życia politycznego i społecznego. Trudno też było sobie wyobrazić, że przyczyną tragedii nie był wypadek, ale to, co naprawdę miało miejsce, czyli eksplozja samolotu w powietrzu - mówił w Polskim Radiu 24 były szef MON Antoni Macierewicz. 
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk katastrofa smoleńska Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz: potrzebujemy stabilnego układu politycznego dla bezpieczeństwa Polski

- Gdyby nie szybkie i skuteczne działanie rządu i idąca za tym solidarność społeczna, która jest związana z zaufaniem do rządu, groźba rozpowszechniania się pandemii byłaby nieporównanie większa – mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce koronawirus wybory prezydenckie 2020 polityka Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz: w obliczu koronawirusa UE po prostu nie ma

- Polska się w tej całej sprawie wyróżnia się niesłychanie pozytywnie - powiedział Antoni Macierewicz na antenie Radia Maryja, komentując działania i przygotowania rządu Mateusza Morawieckiego do walki z koronawirusem. Jednocześnie zauważył, że "w obliczu tej naprawdę poważnej sytuacji Unii Europejskiej po prostu nie ma", "jakby zniknęła". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska Antoni Macierewicz

Marzec '68. Antoni Macierewicz: źródłem strajków była walka o niepodległość Polski

- Nie byłoby Marca '68, gdyby nie gigantyczne, milionowe demonstracje w roku 1966. To wtedy miliony Polaków manifestowało tysiąclecie chrztu Polski, swoje przywiązanie do chrześcijaństwa i do Kościoła, w tym do kardynała Stefana Wyszyńskiego. To on reprezentował niepodległą Rzeczpospolitą, jej dążenie do niepodległości - powiedział Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 HISTORIA historia Polski PRL Jerzy Jachowicz Antoni Macierewicz Janusz Odziemkowski Ryszard Legutko 1968 marzec 1968 komunizm strajki demonstracje studenci