Polskie Radio
Section05
Antoni Macierewicz

Bartłomiej Misiewicz: wypowiedź posła Misiło była bezczelna

- Wypowiedź posła Piotra Misiło zmusiła mnie do zabrania głosu publicznie. Granice wytrzymałości moich bliskich zostały przekroczone, było to dla mnie obraźliwe, nie zgadzam się na to - ocenił w Rozmowie PR24 Bartłomiej Misiewicz. Były rzecznik prasowy MON pozwał posła Nowoczesnej o ochronę dóbr osobistych. Domaga się publikacji przeprosin na oraz 40 tysięcy złotych na cele charytatywne.
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Misiewicz Ministerstwo Obrony Narodowej Antoni Macierewicz POLSKA

Prezydent o współpracy z MON. Komentarz publicysty

– Dobrze, że jest widoczna dla wszystkich zgoda na linii prezydent-MON – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Falkowski, publicysta „Naszego Dziennika”. Andrzej Duda na odprawie kierowniczej kadry MON i Sił Zbrojnych RP oświadczył: „mogę otwarcie mówić o wspólnej wizji ośrodka prezydenckiego i MON, jeśli chodzi o kształt przyszłego systemu kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej Antoni Macierewicz

Kandydat PiS w Warszawie? "Decyzja po 10 kwietnia"

Decyzja zostanie ogłoszona już niedługo. To może nie jest jeszcze kwestia dni, ale naprawdę bardzo niewielu tygodniu – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, odnosząc się do kwestii wyznaczenia przez PiS kandydata w wyborach prezydenckich w Warszawie. Dopytywany przez Dorotę Kanię, powiedział że kandydat PiS w stolicy będzie ogłoszony po 10 kwietnia. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa w Smoleńsku Jacek Sasin Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Maciej Lasek Donald Tusk Rosja Antoni Macierewicz POLSKA

Gorący Temat: Raport ws. katastrofy smoleńskiej

– Dobrze, że ten raport powstanie. To oczywiste, że tak powinno się stać – mówił w Gorącym Temacie Jacek Karnowski z "Sieci". Przewodniczący podkomisji smoleńskiej, Antoni Macierewicz, zdementował informację portalu "wPolityce", jakoby miało nie dojść do publikacji raportu 10 kwietnia. Gościem Polskiego Radia 24 był również Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk katastrofa smoleńska Antoni Macierewicz Jarosław Kaczyński

Antoni Macierewicz o zarzutach dotyczących wydatków w MON

– To interesujący obraz absurdu medialnego wynikającego z niesolidności, nieznania się na faktach – w ten sposób Antoni Macierewicz komentował w Cafe Armii na antenie Polskiego Radia 24 zarzuty dotyczące wydatków w MON i armii w czasie, kiedy kierował on resortem obrony.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko Tomasz Siemoniak Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Żołnierze Wyklęci IPN Izrael POLSKA

"Ładunek wybuchowy w TU-154M musiał być włożony w Samarze"

- Nie ma podejrzeń, by materiał wybuchowy był wkładany wtedy na lotnisku w Warszawie(...). Aby włożyć materiał wybuchowy, trzeba by rozebrać całe skrzydło(...). To jest niemożliwe - powiedział w radiowej Jedynce Antoni Macierewicz, szef podkomisji smoleńskiej, komentując opublikowane przez Gazetę Polską informacje o nagraniu wideo, na którym widać kilku mężczyzn dokonujących nieustalonych czynności przy lewym skrzydle Tu-154 w noc poprzedzającą katastrofę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pomoc Antoni Macierewicz katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk samolot Jerzy Jachowicz

Antoni Macierewicz: kłamali, kłamią i będą kłamali

- Kłamali, kłamią i będą kłamali - w ten sposób Antoni Macierewicz, przewodniczący Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem, były szef MON, w audycji W Gruncie Rzeczy skomentował materiał „Gazety Wyborczej”, dotyczący rzekomych ustaleń biegłych ws. przebiegu katastrofy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej NATO USA Rosja POLSKA katastrofa smoleńska Smoleńsk

"Zespół Studiów i Analiz MSW był zaczynem IPN-u"

Zespół Studiów i Analiz MSW pracował nad opracowaniem w zasobach resortu MSW danych dotyczących tajnych współpracowników SB. Na czym polegała praca Zespołu? Jaki był stan akt MSW w 1992 roku? Jaka była atmosfera społeczna i polityczna, kiedy przygotowywano pierwszy projekt lustracji? Mówił o tym w audycji Kulisy Spraw Piotr Woyciechowski - w okresie rządów premiera Jana Olszewskiego kierował Zespołem Studiów i Analiz MSW, były szef PWPW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 IPN służba bezpieczeństwa PRL komunizm Piotr Woyciechowski Antoni Macierewicz