X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef MSZ Zbigniew Rau udaje się z wizytą do Iranu

07.05.2022 08:31
Tematy rozmów z władzami w Teheranie to agresja Rosji na Ukrainę oraz współpraca dwustronna, w tym gospodarcza i kulturalna. Minister Zbigniew Rau odda również hołd Polakom spoczywającym na irańskiej ziemi.
Audio
  • Szef MSZ Zbigniew Rau udaje się z wizytą do Iranu
Zbigniew Rau
Zbigniew RauTymon Markowski/MSZ

W Teheranie minister Zbigniew Rau zostanie przyjęty przez prezydenta Iranu Ebrahima Raisiego, odbędzie także konsultacje polityczne z irańskim ministrem spraw zagranicznych i szefem parlamentu. Jak powiedział rzecznik MSZ Łukasz Jasina, w trakcie rozmów zostanie omówiona kwestia agresji Rosji na Ukrainę. Agresji, której Iran nie potępia.

"Podejmiemy na pewno kwestie związane ze współpracą dwustronną i wszystkimi jej pozytywami i negatywami. A także stosunku do kryzysu architektury bezpieczeństwa i agresji Rosji na Ukrainę" - podkreślił rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

Szefowie dyplomacji Polski i Iranu podpiszą również umowę współpracy w dziedzinie kultury, edukacji, nauki, sportu, młodzieży i środków masowego przekazu. W kontekście gospodarczym Łukasz Jasina zaznaczył, że Polska i Iran "mają wzajemnie wiele interesów do zrobienia".

Drugi element wizyty ministra Raua to upamiętnienie 120 tysięcy polskich obywateli, którzy 80 lat temu znaleźli się w Iranie. Ten kraj stał się podczas II wojny światowej schronieniem rodaków, którzy, w ramach ewakuacji Armii Polskiej pod dowództwem gen. Władysława Andersa ze Związku Sowieckiego, wydostali się z zesłania.

Minister Zbigniew Rau odda im hołd podczas wizyty na cmentarzach w Teheranie i w Isfahanie. W tym drugim mieście szef MSZ weźmie udział w otwarciu wystawy IPN "Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności".

"Wbrew pozorom, bardzo ważna jest symbolika, zwłaszcza kiedy Polska zmaga się z wielkim kryzysem uchodźczym i w momencie, kiedy był też kryzys hybrydowy w relacjach z Białorusią związany z wykorzystaniem pochodzących z tamtego rejonu osób" - powiedział rzecznik polskiego MSZ.

IAR/PP

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński z wizytą w USA

02.05.2022 11:50
W stolicy USA wicepremier odwiedzi Muzeum Komunizmu oraz Muzeum Holocaustu. Weźmie też udział w waszyngtońskich i nowojorskich obchodach Święta Konstytucji 3 maja. Odwiedzi też wyższą uczelnię w Syracuse oraz odbędzie spotkania z przedstawicielami ONZ.

Była ambasador USA: Polska powinna otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla za pomoc ukraińskim uchodźcom

05.05.2022 13:15
Polska powinna otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla za pomoc ukraińskim uchodźcom - powiedziała była ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher w odpowiedzi na pytanie polonijnego Radia Rampa o to, jak odbiera polskie zaangażowanie w pomoc Ukraińcom uciekającym z kraju przed rosyjskimi wojskami.

Prezydenci Polski, Litwy i Łotwy uroczyście otworzyli nowy polsko-litewski gazociąg

05.05.2022 13:43
To bardzo ważna inwestycja mająca wymiar nie tylko gospodarczy, lecz też polityczny - podkreślili w swoich wystąpieniach. Nowym połączeniem będzie można tłoczyć surowiec w dwie strony.