X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Cały świat jest przeciwko nam". Rosjanie w szoku po słowach eksperta w rządowej telewizji

17.05.2022 10:42
Rosyjska propaganda od początku inwazji na Ukrainie utrzymuje, że "specjalna operacja" przebiega zgodnie z planem, a każdy kolejny dzień przynosi kolejne sukcesy "niezwyciężonej rosyjskiej armii". Tymczasem jeden z komentatorów publicznej stacji Rossija-1 pozwolił sobie na chwilę szczerości i ocenił, że pod względem militarnym i politycznym Rosja znajduje się już w "totalnej geopolitycznej izolacji", a widmo klęski na Ukrainie jest coraz bardziej realne.
Ostatniej doby w obwodach donieckim i ługańskim odparto 11 szturmów sił rosyjskich
Ostatniej doby w obwodach donieckim i ługańskim odparto 11 szturmów sił rosyjskich General Staff of the Armed Forces of Ukraine/Facebook

"Niezwykła wymiana zdań w głównym talk show rosyjskiej telewizji państwowej o Ukrainie" – przyznał udostępniając na Twitterze fragment nagrania z Rossija-1 dziennikarz BBC Steve Rosenberg. Jak zaznaczył, emerytowany pułkownik rosyjskiej armii, a obecnie analityk wojskowy Michaił Khodarenok przyznał, iż sytuacja Rosji "wyraźnie się pogarsza" i obecnie "nie jest ona normalna". 

Na pytanie o ocenę sytuacji na froncie Khodarenok odpowiedział, że sytuacja ze strategicznego punktu widzenia wygląda tak, że ukraińska armia może uzbroić milion osób. - Jak sami mówią, to dla nich nie problem zmobilizować tyle ludzi - przyznał, dodając, że podstawową kwestią jest uzbrojenie ich w nowoczesną broń, ale też poziom ich wyszkolenia i morale. - Kiedy wsparcie ze strony Europy zacznie w pełni działać, to niedługo będziemy musieli zacząć rozpatrywać ten milion ukraińskich żołnierzy jako rzeczywistość – stwierdził z zaniepokojeniem Michaił Khodarenok.

"Sytuacja dla nas wyraźnie się pogorszy"

- Musimy wkalkulować, że sytuacja dla nas wyraźnie się pogorszy - dodał emerytowany pułkownik oceniając, że cały świat jest przeciwko Rosji, nawet jeśli Rosjanie nie chcą tego przyznać.

Te słowa bardzo zdenerwowały prowadzącą program. Olga Skabejewa, jedna z twarzy rosyjskiej propagandy, zaznaczała, że są kraje takie jak Indie czy Chiny, które popierają Rosję lub wstrzymują się od jednoznacznych deklaracji w tej sprawie. Skrytykowała eksperta za stwierdzenie, że "cały świat jest przeciwko" Kremlowi. Jak zauważyła, Chińczyków czy Hindusów jest przecież więcej, niż obywateli pozostałych krajów, więc sumarycznie Rosjan popiera większa część świata. 

Skabajewa podważała też tezy o profesjonalizmie ukraińskiej armii twierdząc, że determinacja do obrony własnej ojczyzny nie jest tym samym, co dobrze wyszkoleni wojskowi. Michaił Khodarenok odpowiedział jednak, że profesjonalizm nie wynika z kontraktu żołnierza, a jest wypadkową wielu czynników, w tym morale, poziomu wyszkolenia czy wyposażenia, jakim on dysponuje.  

"Władza ma krew na rękach" 

To nie pierwsza szokująca informacja, która przedarła się przez propagandowy przekaz w rosyjskiej państwowej telewizji. 9 maja, w Dniu Zwycięstwa hakerzy włamali się do zapowiedzi programu telewizyjnego wiodących rosyjskich stacji i poinformowali widzów, że "władza ma krew na rękach".

Telewidzowie na terytorium Federacji Rosyjskiej informowali o zhakowaniu zapowiedzi audycji telewizyjnych w sieciach kablowych Rostelekom, MTS oraz NTW-Plus.

Zamiast nazwy zapowiadanej audycji i jej opisu można było przeczytać tekst: "Macie na swoich rękach krew tysięcy Ukraińców i setek ich dzieci. Telewizja i władza kłamią. Stop wojnie!".

Hakerzy zaatakowali również program telewizyjny w portalu Yandex. Według informacji internautów zmieniono program telewizyjny kanałów Pierwyj (Pierwszy) oraz Rossija-1.


TVP Info/Twitter/PAP/dad

Mieszkańcy Mariupola w zamian za obietnicę odszkodowania od Rosji mają oskarżać Ukrainę

16.05.2022 15:22
W zamian za obietnicę odszkodowania od Rosji za zniszczone w Mariupolu domy lub śmierć bliskich mieszkańcy są zobowiązywani do podpisywania oświadczeń, że "zniszczeń dokonały wojska ukraińskie" – powiadamia w poniedziałek doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko.

Polska i 9 innych państw na celowniku rosyjskich hakerów. Wypowiedzieli nam wojnę

17.05.2022 08:47
Prorosyjska grupa "Killnet" ogłosiła rozpoczęcie ataku informatycznego na 10 państw: Stany Zjednoczone, Niemcy, Wielką Brytanię, Włochy, Polskę, Rumunię, Ukrainę i państwa bałtyckie. "Rosyjski cyberspecnaz dziś podejmuje zadanie walki za Rosję" - podała grupa w komunikacie.

Szwecja oficjalnie wnioskuje o przyłączenie do NATO. "Robimy to, co najlepsze dla naszego kraju"

17.05.2022 12:09
Szefowa dyplomacji Szwecji Ann Linde podpisała we wtorek wniosek o wstąpienie kraju do NATO. Dokument ma zostać wysłany do Brukseli, gdzie mieści się kwatera główna Sojuszu Północnoatlantyckiego, wspólnie z Finlandią. - Robimy to, co najlepsze dla naszego kraju - skomentowała Linde po podpisaniu dokumentu.