X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Stany Zjednoczone "nie będą tolerować żadnej agresji wobec Finlandii i Szwecji"

19.05.2022 09:22
Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powiedział w środę, że Stany Zjednoczone nie będą tolerować żadnej agresji wobec Finlandii i Szwecji przed ich akcesją do NATO - relacjonuje dziennik "The Hill" na swych stronach internetowych.
Jake Sullivan
Jake Sullivan PAP/EPA/Ken Cedeno / POOL

"USA wraz z sojusznikami są gotowe „przesłać bardzo jasny sygnał” wszelkim potencjalnym agresorom, takim jak Rosja" - ostrzegł Sullivan, cytowany przez "The Hill".

Stany Zjednoczone są gotowe zapewnić Finlandii i Szwecji możliwości obrony, mimo iż Artykuł 5 natowskiego traktatu, obligujący sojuszników do wzajemnej pomocy na wypadek ataku, nie chroni krajów kandydujących do Sojuszu dopóki ich akcesja nie zostanie zatwierdzona przez wszystkie 30 państw NATO - wyjaśnił Sullivan.

Amerykańscy eksperci ustalili, że Rosja, która zagroziła retorsjami państwom nordyckim w związku z ich decyzją o wejściu do Sojuszu, zamierza prawdopodobnie - w najlepszym przypadku - przypuścić serię małych cyberataków przeciw Finlandii i Szwecji - podaje "The Hill".

NATO silniejsze niż kiedykolwiek

Sullivan podkreślił, że "agresja Rosji (na Ukrainę) tylko wzmocniła argumenty za (utrzymaniem) sojuszu obronnego jakim jest NATO".

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego powiedział w sposób bardziej bezpośredni to, co wcześniej zasygnalizował w komunikacie szef państwa Joe Biden, który napisał, że Stany Zjednoczone "będą współpracować z Finlandią i Szwecją i pozostaną czujne w kwestiach wspólnego bezpieczeństwa" w okresie, w którym rozpatrywany będzie wniosek tych krajów o akcesję do NATO.

W ostatnich dniach gwarancji bezpieczeństwa w okresie rozpatrywania ich wniosku o akcesję do NATO udzieliły Finlandii i Szwecji między innymi Wielka Brytania, Francja, Norwegia, Dania, Włochy i Islandia. 

PAP/dad

Komisja Europejska przedstawia plan jak uniezależnić Unię od surowców z Rosji

18.05.2022 14:44
Komisja Europejska opublikowała plan jak uniezależnić Unię od surowców energetycznych z Rosji. Chce zmobilizować na ten cel 300 miliardów euro. To odpowiedź Brukseli na rosyjską napaść na Ukrainę. - Rosja zagraża wszystkim, którzy pomagają Ukrainie - mówiła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podkreślając, że to plan wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego.

Unia Europejska wesprze Ukrainę. Zełenski dziękuje von der Leyen

18.05.2022 15:31
Unia Europejska przekaże Ukrainie, zaatakowanej przez Rosję, dodatkowe wsparcie finansowe w tym roku do dziewięciu miliardów euro. Zapowiedziała to przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen.