X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska wśród pięciu krajów Unii, które otrzymały najwyższe finansowanie z Europejskiego Banku Inwestycyjnego

24.02.2021 14:53
W ubiegłym roku Europejski Bank Inwestycyjny zapewnił Polsce finansowanie na poziomie ponad 5 miliardów euro. To piąta, najwyższa wielkość wśród wszystkich krajów Unii Europejskiej.
Audio
  • Jak powiedziała wiceprezes EBI Teresa Czerwińska, jednym z głównych zadań w tym zakresie było wsparcie rządowego planu antykryzysowego składającego się między innymi z Tarczy Finansowej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Pixabay/moerschy

Jedna trzecia środków została przeznaczona na walkę ze skutkami pandemii. Jak powiedziała wiceprezes EBI Teresa Czerwińska, jednym z głównych zadań w tym zakresie było wsparcie rządowego planu antykryzysowego składającego się między innymi z Tarczy Finansowej.

- Udzieliliśmy między innymi 650 milionów euro pożyczki dla Ministerstwa Finansów oraz objęliśmy obligacje Polskiego Funduszu Rozwoju za 500 milionów złotych, w ramach wsparcia Tarczy Antykryzysowej wspierającej małe i średnie firmy oraz spółki o średniej kapitalizacji - podkreśliła Teresa Czerwińska.

Europejski Bank Inwestycyjny zapewnił też finansowanie projektów inwestycyjnych, które mają pobudzać gospodarkę dotkniętą skutkami kryzysu. Oprócz tego, 17 polskich miast i regionów otrzymało od EBI pożyczki na łączną kwotę blisko 4,5 miliarda złotych. Dzięki temu możliwe były inwestycje przeznaczone między innymi na rozwój ekologicznego transportu publicznego.

- Wśród projektów było Metro Warszawskie oraz wsparcie infrastruktury tramwajowej w Krakowie, a także Trójmiasto i wsparcie infrastruktury związanej z pociągami podmiejskimi - wymieniła wiceprezes EBI.

Europejski Bank Inwestycyjny jest instytucją, która udziela długoterminowych pożyczek i gwarancji potrzebnych do realizacji ważnych inwestycji w krajach Unii Europejskiej. Właścicielami EBI są państwa członkowskie UE.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: gospodarka polska Unia Europejska

Dziesięć uczelni z grantami NAWA. Środki wesprą m.in. badania nad COVID-19

24.02.2021 10:29
Dziesięć uczelni otrzymało granty Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) na dofinansowanie projektów naukowych, których realizacja przyczyni się do rozwiązania kluczowych dla społeczeństwa problemów naukowych. Dziewięć projektów poświęconych jest badaniom związanym z pandemią COVID-19. Łączna kwota dofinansowanych projektów to ponad 2 mln zł. 

Rosjanie drastycznie zmniejszyli tranzyt gazu przez Ukrainę

24.02.2021 12:48
Tranzyt rosyjskiego gazu przez terytorium Ukrainy spadł do najniższego poziomu od ponad roku - informuje tamtejszy operator.

68 lat temu został stracony generał August Fieldorf, jeden z najbardziej zasłużonych żołnierzy AK

24.02.2021 14:27
August Fieldorf "Nil" był organizatorem i dowódcą Kedywu Komendy Głównej Armii Krajowej, jednym z najbardziej zasłużonych żołnierzy AK i polskiego podziemia niepodległościowego