X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Branża hotelarska podsumowuje wakacje. Ekspert: sezon był udany, zwłaszcza na prowincji

01.09.2021 13:00
Polacy w większości zrezygnowali z urlopu za granicą, więc wakacje dla krajowych hoteli poza miastami były udane - ocenił szef Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Ireneusz Węgłowski. Dodał, że mimo limitu 75 procent, wyjątek dla osób zaszczepionych pozwolił wielu obiektom przyjąć 100 proc. gości.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/evrymmnt

Jak powiedział prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, dzięki wdrożeniu dodatkowych rygorystycznych procedur sanitarnych, hotele były właściwie przygotowane do świadczenia usług w czasie pandemii.

- Myślę, że Polacy docenili bezpieczeństwo w krajowych obiektach i w większości nie wyjechali na wypoczynek za granicę, co przełożyło się na wzrost popytu na usługi noclegowe - wskazał.

Dodał, że mimo obowiązującego latem limitu 75-proc. dostępności pokoi, dzięki wyjątkowi przewidzianemu dla osób zaszczepionych, wielu obiektom wypoczynkowym udało się osiągnąć 100 proc. frekwencji.

- Trzeba jednak pamiętać, że wakacje dobiegły końca, więc sezon urlopowy powinien być zastąpiony sezonem biznesowym, związanym z organizacją spotkań, targów i konferencji - zaznaczył.

Nie wszystkie hotele radzą sobie dobrze

Jak wyjaśnił, rynek hotelowy w Polsce nie jest jednorodny i inna sytuacja miała miejsce w hotelach biznesowych, choć tutaj możemy wyróżnić dwie grupy. Te obiekty, które miały atrakcyjną ofertę turystyczną na lipiec i sierpień poradziły sobie i z niższym obłożeniem przetrwały lato.

Według Ireneusza Węgłowskiego, w najgorszej sytuacji wciąż pozostają jednak hotele wyspecjalizowane w obsłudze konferencji i gości zagranicznych.

- Dopóki nie zostaną zniesione ograniczenia w segmencie spotkań i konferencji, w tym ograniczenia pojemności sal konferencyjnych i jednocześnie nie wrócą goście z innych krajów, dopóty obiekty te będą odczuwały problemy - ocenił.

Przypomniał, że z ostatniego badania przeprowadzonego w pierwszej połowie sierpnia wśród hotelarzy wynika, że prognozy zysku są coraz bardziej odległe, a nastroje hotelarzy bardziej pesymistyczne.

- Ponad 88 proc. hoteli nie przewiduje osiągnięcia zysku z działalności operacyjnej wcześniej niż na koniec 2022 r. Powrót przychodów do poziomu z lat 2018-19 w 2023 roku za najbardziej prawdopodobny wskazany został przez połowę hoteli, ponad 1/3 hotelarzy wskazuje rok 2024 i później - podał.

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego od 2003 roku reprezentuje środowisko biznesu hotelowego i gastronomicznego w kontaktach z administracją państwową na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym oraz na forum Unii Europejskiej.


PolskieRadio24.pl/PAP/ho

PGNiG i ERU rozpoczynają wspólną działalność poszukiwawczo-wydobywczą na Ukrainie

31.08.2021 11:11
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz ERU Management Services podpisały umowę zakupu przez polską spółkę pakietu kontrolnego udziałów w ukraińskiej spółce Karpatgazvydobuvannya, będącej wyłącznym właścicielem koncesji Byblivska zlokalizowanej na Zachodniej Ukrainie przy granicy z Polską.

Polskie organizacje włączają się w pomoc dla Afganistanu

01.09.2021 11:55
Polska Akcja Humanitarna, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Polska Misja Medyczna i Caritas Polska rozpoczęły zbiórkę pieniędzy na ten cel.

Duże zainteresowanie kursami adaptacyjno-językowymi wśród repatriantów

01.09.2021 12:30
Uczestnicy tegorocznych obozów to w większości repatrianci z Kazachstanu, którzy w ciągu ostatnich miesięcy zamieszkali - na zaproszenie gmin - w różnych miastach Polski.