Redakcja Polska

Polska Grupa Energetyczna wybuduje siedem nowych farm fotowoltaicznych

23.05.2022 14:33
PGE Energia Odnawialna, z Grupy PGE, wybuduje siedem nowych farm fotowoltaicznych w czterech województwach: mazowieckim, podlaskim, wielkopolskim i lubuskim. Łączna moc tych farm to 29 MW.
PGE Energia Odnawialna planuje siedem nowych farm fotowoltaicznych
PGE Energia Odnawialna planuje siedem nowych farm fotowoltaicznychSnvvSnvvSnvv/Shutterstock

- Zgodnie z nową strategią, Grupa Kapitałowa PGE zamierza osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku. Zostanie to osiągnięte poprzez realizację inwestycji w nisko i zeroemisyjne źródła energii oraz infrastrukturę sieciową - podkreśla spółka w komunikacie.

Jeszcze w tym roku PGE Energia Odnawialna rozpocznie budowę jednej z największych inwestycji fotowoltaicznych w Polsce. Farmy powstaną na Podlasiu, Mazowszu, w Wielkopolsce i w województwie lubuskim.

Należąca do Grupy Kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii w Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 5 farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2331,25 MW.

Do tej pory PGE Energia Odnawialna zabezpieczyła na ten cel ok. 3000 ha gruntów, na których mogą powstać farmy słoneczne o mocy ponad 2000 MW.

Spółka do końca 2022 r. ma w planach uzyskanie szeregu pozwoleń na budowę projektów PV o mocy około 260 MW. W kolejnych latach PGE będzie mogła rokrocznie ogłaszać przetargi na ponad 300 MW w energetyce słonecznej.


IAR/dad

Rosja mści się za chęć wejścia Finlandii do NATO. Gazprom wstrzymuje dostawy gazu

21.05.2022 13:00
Rosyjski Gazprom wstrzymał w sobotę rano dostawy gazu ziemnego do Finlandii - podała spółka Gasgrid, fiński państwowy operator systemu przesyłowego gazu ziemnego. To odwet Moskwy za wszczęcie przez Helsinki procedury akcesyjnej do NATO.

Ustawa o pomocy obywatelom z Ukrainy. "Ułatwi kontakt z pracodawcami"

21.05.2022 11:32
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z 12 maja 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. Powstanie system teleinformatyczny, który ułatwi kontakty obywateli Ukrainy z pracodawcami.

Rosjanie remontują linie kolejowe, by wywieźć zboże i wyroby metalowe

23.05.2022 12:45
Ze względu na trudności z przywróceniem pracy portu morskiego, rosyjscy okupanci w Mariupolu remontują linie kolejowe, żeby wywozić z miasta pozostałości zboża i walcowane wyroby metalowe - poinformował w poniedziałek na Telegramie doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko.