Redakcja Polska

Blokada na polsko-ukraińskiej granicy. W Uhrynowie będzie otwarte przejście dla pustych TIR-ów

03.12.2023 16:46
O północy ma zostać uruchomione dodatkowe polsko-ukraińskie przejście graniczne dla tirów wracających z Ukrainy "na pusto" w Uhrynowie - na wysokości polskiego Dołhobyczowa. Potwierdziły to ukraińskie władze. Wcześniej informował o tym polski rząd.
W Uhrynowie będzie otwarte przejście dla pustych TIR-ów
W Uhrynowie będzie otwarte przejście dla pustych TIR-ówPAP/Wojtek Jargiło

Obecnie przez przejście w Uhrynowie mogą przejeżdżać wyłącznie samochody osobowe i autobusy. Od północy będą mogły przejeżdżać- także tiry, które rozładowały ładunek, jeśli ich masa nie przekracza 7,5 tony.

Jak napisał ukraiński minister infrastruktury Ołeksandr Kubrakow, przez Uhrynów każdej doby przejeżdżać ma 100 pustych ciężarówek. Dodał, że otwarcie przejścia jest pierwszym punktem w realizacji planu mającego na celu odblokowanie granicy i zmniejszenie kolejek na innych przejściach. Rozmowy na temat trwały w piątek.

Wczoraj zamiar uruchomienia przejścia dla pustych TiR-ów ogłosił wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki.

Od 6 listopada na przejściach granicznych z Ukrainą protestują polscy przewo


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina transport protest

"Nasze wsparcie dla Ukrainy nie ustanie". Szef Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Paweł Kowal złożył wizytę w Kijowie

03.12.2023 10:40
- Polskie wsparcie dla Ukrainy nie ustanie. Byłem w Kijowie, by zapewnić, że polityka wschodnia nowej większości parlamentarnej nie tylko się nie zmienia, ale będzie intensywna i zaangażowana, również w rozwiązywanie trudnych problemów – powiedział przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu RP Paweł Kowal.

"Są koszmarem dla okupantów". Resort obrony Ukrainy chwali polskie armatohaubice Krab

03.12.2023 12:31
Ministerstwo obrony Ukrainy podziękowało Polsce za wspieranie jej armii w wojnie z Rosją, a przede wszystkim za dostawy armatohaubic Krab, które nazwano "koszmarem" dla rosyjskich okupantów oraz "bronią zwycięstwa".